Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Ședințele comisiilor > Ordinea de zi Versiunea pentru printare
Comisia pentru industrii și servicii

consultați: Ordinea de zi
sala: 25, etaj 2, corp B4
Nr.
Crt.
Nr.înreg.
la CD
Denumirea inițiativei legislative
sau a problemei înscrise pe ordinea de zi
și menționarea raportorilor
Competența CD potrivit
art.75 din Constituție
Data
sesizării
comisiei
Scopul
sesizării
Termen de soluționare Observații
1. PLx 587/2011 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.10 fin Legea nr.458/2002 privind calitatea apei potabile
- Referent responsabil: consilier Cristina Bălănescu
Cameră decizională 7.11.2011 Aviz pentru Com. Sănătate 18.11.2011 Invitați: Ministerul Sănătății, inițiator: dep.PSD: Ghiveciu Marian

2. PLx 603/2011 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii
- Referent responsabil: consilier Viorica Petrașcu
Cameră decizională 7.11.2011 Aviz pentru Com. Muncă 18.11.2011 Invitați: Ministerul Muncii, Familiei și Protecției Sociale, Ministerul Finanțelor Publice, inițiatori: dep.PNL: Câmpeanu Mariana, Dobre Victor Paul



3. PLx 180/2011 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.526/2003 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare a turismului " Schi în România"
- Referent responsabil: consilier Viorela Gondoș, consilier Isabela Robe
Cameră decizională 11.04.2011 Raport 10.05.2011 Invitați: Ministerul Mediului și Pădurilor, Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului, inițiatori: sen.PD-L: Calcan Valentin, Filip Petru, Fodoreanu Sorin, Mocanu Alexandru, Mocanu Toader, Pereș Alexandru, Rădulescu Șerban, Sbîrciu Ioan, Staicu Dumitru Florian, Urban Iulian, sen.PSD: Marcu Gheorghe, Mîrza Gavril, Țuțuianu Adrian, sen.PNL: Frâncu Emilian, Pașca Liviu Titus





4. PLx 456/2011 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.523/2003 privind aprobarea Programului Național de Dezvoltare a Turismului "Schi în România "
- Referent responsabil: consilier Viorela Gondoș, consilier Isabela Robe
Cameră decizională 27.06.2011 Raport 8.09.2011 Invitați: Ministerul Mediului și Pădurilor, Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului, inițiatori: dep.PSD: Bleotu Vasile, Ciocan Gheorghe, Dumitru Ion, Iancu Iulian, Iordache Florin, Mocanu Vasile, Rățoi Neculai, Stan Ioan, Vlădoiu Aurel, dep.PNL: Ciuhodaru Tudor
5. PLx 201/2011 Propunere legislativă privind performanța energetică a cladirilor din România
- Referent responsabil: consilier Silvia Vlăsceanu
Cameră decizională 26.04.2011 Raport 25.05.2011 Invitați: Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului, inițiator: dep.PSD Iancu Iulian
6. PLx 165/2010 Proiect de Lege privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.6/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr.265/2008 privind auditul de siguranță rutieră
- Referent responsabil: consilier Ioan Bivolaru
Cameră decizională 13.04.2010 Raport 6.05.2010 Invitați: Ministerul Transporturilor și Infrastructurii, Ministerul Administrației și Internelor, Ministerul Afacerilor Europene
7. Diverse

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 23:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro