DÂMBOVIȚA
You are here: Home page > Parliamentary bodies 2000-2004 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > DÂMBOVIȚA Printable version
Legislature 2000-2004
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Albu Gheorghe PD
2. Ana Gheorghe
until 10.07.2004
PDSR PSD
substitute by
Ionescu Cornelia
since 1.09.2004
 PDSR  PSD
3. Calcan Valentin Gigel PDSR PSD
4. Cucu Aurel
until 10.01.2001
PDSR
substitute by
Nicolae Ion
since 6.02.2001 - until jul. 2004
 PDSR  PSD
substitute by
Hossu Valentin Tiberiu
since 1.09.2004
 PDSR  PSD
5. Ionescu Costel Marian PRM
6. Merce Ilie PRM
7. Popa Virgil PDSR PSD
8. Stan Ion PDSR PSD
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 7 december 2019, 21:37
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro