MARAMUREȘ
You are here: Home page > Parliamentary bodies 2000-2004 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > MARAMUREȘ Printable version
Legislature 2000-2004
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Böndi Gyöngyike UDMR
2. Godja Petru PDSR PSD
3. Ifrim Mircea PRM
4. Ilie Aurel-Constantin
until 11.03.2002
PDSR PSD
substitute by
Roșca Radu-Vasile
since 7.10.2003 - until jul. 2004
 PDSR  PSD
substitute by
Moș Augusta-Maria
since 20.09.2004
 PSD  
5. Man Mircea PD
6. Moldovan Petre PSDR PSD
7. Stroe Radu PNL
8. Ștefănoiu Luca PRM PSD
9. Tcaciuc Ștefan   UUR
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 15 december 2019, 12:26
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro