SIBIU
You are here: Home page > Parliamentary bodies 2000-2004 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > SIBIU Printable version
Legislature 2000-2004
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Bucur Mircea PRM PSD
2. Cindrea Ioan
until 12.01.2001
PDSR
substitute by
Suditu Gheorghe
since 6.02.2001
 PDSR  PSD
3. Enescu Nicolae PRM
4. Nan Nicolae PD
5. Podgorean Radu PDSR PSD
6. Rusu Horia Mircea
until 29.01.2001
PNL
substitute by
Știrbeț Cornel
since 20.02.2001
 PNL  
7. Wittstock Eberhard-Wolfgang   FDGR
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 15 december 2019, 12:35
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro