Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Economică Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe
președinte din 6 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Cornel Itu Itu Cornel
vicepreședinte din 14 noi. 2017
PSD  
3.   Dumitru Mihalescul Mihalescul Dumitru
vicepreședinte din 15 iun. 2020
PNL  
4.   Adrian Mocanu Mocanu Adrian PMP  
5. Membri István-János Antal Antal István-János UDMR  
6.   Radu Barb Barb Radu PSD 03.11.2020
7.   Cristina Burciu Burciu Cristina PNL  
8.   Eugen Durbacă Durbacă Eugen PSD  
9.   Andrei Daniel Gheorghe Gheorghe Andrei Daniel PNL  
10.   Mihai Doru Oprișcan Oprișcan Mihai Doru PSD  
11.   Eusebiu-Manea Pistru Pistru Eusebiu-Manea PSD  
12.   Alexandra Presură Presură Alexandra PSD  
13.   Adrian-Claudiu Prisnel Prisnel Adrian-Claudiu USR 12.09.2018
14.   Bogdan-Alin Stoica Stoica Bogdan-Alin Minoritati  
15.   Florin-Dan Tripa Tripa Florin-Dan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017 06.02.2018
2.   Mihai Tudose Tudose Mihai PRO România   28.02.2017
3. Vicepreședinți Găvrilă Ghilea Ghilea Găvrilă PNL   03.06.2020
4.   Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe PSD   14.11.2017
5. Secretari Ion Cupă Cupă Ion PMP 20.06.2017 27.06.2017
6.   Eugen Durbacă Durbacă Eugen PSD   20.06.2017
7.   Cornel Itu Itu Cornel PSD   14.11.2017
8.   George-Gabriel Vișan Vișan George-Gabriel PSD 14.11.2017 27.11.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Oana-Mioara Bîzgan-Gayral Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Neafiliați   12.09.2018
2. Mihai-Cătălin Botez Botez Mihai-Cătălin USR   18.12.2020
3. Ion Cupă Cupă Ion PMP 13.06.2017 27.06.2017
4. Găvrilă Ghilea Ghilea Găvrilă PNL   03.06.2020
5. Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan PRO România   28.02.2017
6. Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017 22.10.2020
7. Mihai Tudose Tudose Mihai PRO România   19.06.2019
8. George-Gabriel Vișan Vișan George-Gabriel PSD   27.11.2019

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 9:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro