Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Știrbu Gigel-Sorinel PNL  
2. Vicepreședinți Bârlădeanu Dragoș-Petruț
vicepreședinte din 7 mar. 2017
Neafiliați 07.03.2017
3.   Florea Damian PNL  
4.   Tușa Adriana Diana PSD  
5. Secretari Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati  
6.   Tudor Beatrice PSD  
7. Membri Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD  
8.   Gheorghiu Bogdan PNL  
9.   Márton Árpád-Francisc UDMR 11.09.2019
10.   Pașcan Emil-Marius PMP  
11.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD  
12.   Săftoiu Ana Adriana PNL 24.09.2019
13.   Socotar Gheorghe-Dinu PSD  
14.   Stroe Ionuț-Marian PNL 16.05.2018
15.   Vlăducă Oana-Silvia PRO România  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Nasra Gabriel-Horia PSD 01.02.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Bulai Iulian USR 18.12.2020
2. Kelemen Hunor UDMR 11.09.2019
3. Nasra Gabriel-Horia PSD 01.02.2017
4. Nicolae Andrei PSD 14.11.2017

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 16 octombrie 2021, 8:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro