Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Apărare Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion PSD  
2. Vicepreședinți Costică Canacheu Canacheu Costică PNL  
3.   Ion Răducanu Răducanu Ion
vicepreședinte din 3 iun. 2014
UNPR  
4.   Iulian-Radu Surugiu Surugiu Iulian-Radu
vicepreședinte din 3 feb. 2015
PNL 08.04.2014
5. Secretari Ioan Benga Benga Ioan
secretar din 3 iun. 2014
PSD 12.02.2013
6.   Dan Bordeianu Bordeianu Dan
secretar din 10 mar. 2015
PSD  
7. Membri Eugen Bejinariu Bejinariu Eugen PSD  
8.   Mihăiță Calimente Calimente Mihăiță ALDE  
9.   Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD 17.06.2015
10.   Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL 25.02.2015
11.   Mircea Dușa Dușa Mircea PSD 26.02.2013
12.   Gheorghe Emacu Emacu Gheorghe UNPR  
13.   Ion Cristinel Marian Marian Ion Cristinel UNPR 03.06.2015
14.   Constantin Moisii Moisii Constantin UNPR  
15.   Neagu Murgu Murgu Neagu UNPR  
16.   Constantin Niță Niță Constantin PSD  
17.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PSD 02.03.2016
18.   Ovidiu Alexandru Raețchi Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
19.   Cristian-Constantin Roman Roman Cristian-Constantin PNL  
20.   Valentin Rusu Rusu Valentin PNL  
21.   Cornel-Mircea Sămărtinean Sămărtinean Cornel-Mircea UNPR 11.03.2014
22.   Florin Mihail Secară Secară Florin Mihail PNL 23.04.2013
23.   Dénes Seres Seres Dénes UDMR  
24.   Ionuț-Marian Stroe Stroe Ionuț-Marian PNL 20.09.2016
25.   Petru Gabriel Vlase Vlase Petru Gabriel PSD  
26.   Mihai Weber Weber Mihai PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Dan Bordeianu Bordeianu Dan PSD 29.10.2013 03.02.2015
2.   Adrian George Scutaru Scutaru Adrian George PNL   29.10.2013
3. Secretari Gheorghe Emacu Emacu Gheorghe UNPR   18.02.2014
4.   Ion Răducanu Răducanu Ion UNPR 18.02.2014 03.06.2014
5.   Petru Gabriel Vlase Vlase Petru Gabriel PSD   10.03.2015

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL   04.02.2014
2. Sebastian-Aurelian Ghiță Ghiță Sebastian-Aurelian PSD   12.02.2013
3. Sorin Mihai Grindeanu Grindeanu Sorin Mihai PSD 12.02.2013 26.02.2013
4. Ion Cristinel Marian Marian Ion Cristinel UNPR 11.03.2014 20.05.2015
5. Niculae Mircovici Mircovici Niculae Minoritati   26.09.2016
6. Ioan Moldovan Moldovan Ioan ALDE 04.02.2014 10.10.2016
7. Georgian Pop Pop Georgian PSD   12.02.2013
8. Adrian George Scutaru Scutaru Adrian George PNL   19.12.2014
9. Mihai Stănișoară Stănișoară Mihai ALDE   29.04.2015
10. Ionuț-Marian Stroe Stroe Ionuț-Marian PNL   08.04.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro