Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Apărare Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mocioalcă Ion
președinte din 4 sep. 2019
PRO România 04.09.2019
2. Vicepreședinți Babuș Radu
vicepreședinte din 12 iun. 2019
PSD 06.02.2019
3.   Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
4.   Rodeanu Bogdan-Ionel USR  
5. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 5 sep. 2017
USR  
6. Membri Andrei Alexandru-Ioan PNL 04.09.2019
7.   Apjok Norbert UDMR  
8.   Bontea Vlad PSD 06.02.2018
9.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
10.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL  
11.   Cucșa Marian-Gheorghe Neafiliați 30.06.2020
12.   Dobre Victor Paul PNL  
13.   Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019
14.   Iftimie Neculai Neafiliați  
15.   Olteanu Daniel PSD  
16.   Pop Georgian PSD 04.09.2019
17.   Preda Marin PSD 03.11.2020
18.   Prișcă Răzvan Sorin PNL 21.02.2017
19.   Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
20.   Simonis Alfred - Robert PSD 04.09.2019
21.   Surgent Marius-Gheorghe PNL  
22.   Todor Adrian PSD 12.12.2018
23.   Weber Mihai PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Căprar Dorel-Gheorghe PSD   04.09.2019
2. Vicepreședinți Andrei Alexandru-Ioan PNL 06.02.2019 12.06.2019
3.   Dobra Călin-Ionel PSD    
4.   Mocioalcă Ion PRO România 06.02.2018 06.02.2019
5.   Weber Mihai PSD 17.01.2017 06.02.2018
6. Secretari Mărgărit Mitică-Marius PSD 06.02.2019 29.06.2020
7.   Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
8.   Velcea Nicolae PSD 29.06.2020 27.10.2020

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL   12.06.2019
2. Bejinariu Eugen PSD   30.06.2020
3. Dobra Călin-Ionel PSD   04.01.2017
4. Mărgărit Mitică-Marius PSD 01.02.2017 30.06.2020
5. Mocioalcă Ion PRO România   06.02.2019
6. Pop Georgian PSD   06.02.2019
7. Popescu Nicolae-Daniel USR 04.10.2017 24.09.2019
8. Preda Cezar-Florin PNL   01.02.2017
9. Simonis Alfred - Robert PSD 01.02.2017 06.02.2018
10. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
11. Vasilescu Lia Olguța PSD   01.02.2017
12. Velcea Nicolae PSD 12.06.2019 23.10.2020
13. Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 noiembrie 2020, 20:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro