Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Politică externă Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte László Borbély Borbély László UDMR  
2. Vicepreședinți Natalia-Elena Intotero Intotero Natalia-Elena PSD  
3.   Gheorghe-Vlad Nistor Nistor Gheorghe-Vlad
vicepreședinte din 17 feb. 2015
PNL  
4.   Alin Augustin Florin Popoviciu Popoviciu Alin Augustin Florin
vicepreședinte din 3 iun. 2014
PNL  
5. Secretari Ion Pârgaru Pârgaru Ion
secretar din 6 sep. 2016
PSD  
6.   Dan-Laurențiu Tocuț Tocuț Dan-Laurențiu ALDE  
7. Membri Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PNL 11.06.2014
8.   Gabriela-Lola Anghel Anghel Gabriela-Lola PNL  
9.   Ioan Balan Balan Ioan PNL  
10.   Daniel-Stamate Budurescu Budurescu Daniel-Stamate ALDE  
11.   Cornel-George Comșa Comșa Cornel-George neafiliat  
12.   Ovidiu Victor Ganț Ganț Ovidiu Victor Minoritati  
13.   Florian Daniel Geantă Geantă Florian Daniel PSD 15.04.2014
14.   Lucian Militaru Militaru Lucian PNL  
15.   Manuela Mitrea Mitrea Manuela PSD  
16.   Cristian Rizea Rizea Cristian PSD  
17.   Roman Petre PNL 04.10.2016
18.   Andrei-Valentin Sava Sava Andrei-Valentin PSD  
19.   Ion Șcheau Șcheau Ion PNL 13.10.2015

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Roman Petre PNL 06.03.2013 09.02.2015
2. Secretari Cornel-George Comșa Comșa Cornel-George neafiliat   18.09.2014
3.   Daniel Tudorache Tudorache Daniel PSD 18.09.2014  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Octavian Bot Bot Octavian ALDE 23.04.2013 18.07.2015
2. Constantin-Cosmin Enea Enea Constantin-Cosmin PSD   05.12.2016
3. Gheorghe Frăticiu Frăticiu Gheorghe neafiliat   08.10.2013
4. Eduard Raul Hellvig Hellvig Eduard Raul PNL   26.02.2013
5. Ion Cristinel Marian Marian Ion Cristinel UNPR 20.05.2015 03.06.2015
6. Romeo Florin Nicoară Nicoară Romeo Florin PNL 19.03.2013 17.09.2014
7. Oana Niculescu-Mizil Ștefănescu Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD 12.02.2013 12.03.2015
8. Adriana-Doina Pană Pană Adriana-Doina PSD   12.02.2013
9. Eusebiu-Manea Pistru Pistru Eusebiu-Manea PNL   04.02.2014
10. Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PSD 03.06.2014 02.03.2016
11. Roman Petre PNL 26.02.2013 09.02.2015
12. Andrei-Valentin Sava Sava Andrei-Valentin PSD   04.02.2014
13. Ionuț-Marian Stroe Stroe Ionuț-Marian PNL 08.04.2014 20.09.2016
14. Cătălin Tiuch Tiuch Cătălin PSD   24.06.2014
15. Daniel Tudorache Tudorache Daniel PSD   04.07.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 7:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro