Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Tarna Gheorghe
președinte din 4 dec. 1997
deputat USD-PD 04.12.1997
2. Vicepreședinți Secrieru Dinu senator PNL  
3. Secretari Buruiană Aprodu Daniela
secretar din 21 feb. 1997
deputat PRM 21.02.1997
4. Membri Aferăriței Constantin deputat PNȚCD 21.02.1997
5.   Bárány Francisc deputat UDMR 07.10.1998
6.   Cotarcea Haralambie senator neafiliat  
7.   Dragu George deputat PDSR 21.02.1997
8.   Nicolaescu Sergiu-Florin senator PDSR  
9.   Rădulescu-Zoner Constantin Șerban deputat PNL 21.02.1997
10.   Săndulescu Șerban senator neafiliat  
11.   Vasiliu Constantin Dan senator PD 04.12.1997

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Bárány Francisc deputat UDMR   05.05.1998
2. Dide Nicolae senator PD   04.12.1997
3. Ráduly Róbert Kálmán deputat UDMR 05.05.1998 07.10.1998
4. Trifu Romeo-Marius deputat neafiliat 21.02.1997 04.12.1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 1:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro