Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1996-2000 > Parlamentul României > Comisii > Revoluționari Versiunea pentru printare
1996-2000

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gheorghe Tarna Tarna Gheorghe
președinte din 4 dec. 1997
deputat USD-PD 04.12.1997
2. Vicepreședinți Dinu Secrieru Secrieru Dinu senator PNL  
3. Secretari Daniela Buruiană Aprodu Buruiană Aprodu Daniela
secretar din 21 feb. 1997
deputat PRM 21.02.1997
4. Membri Constantin Aferăriței Aferăriței Constantin deputat PNȚCD 21.02.1997
5.   Francisc Bárány Bárány Francisc deputat UDMR 07.10.1998
6.   Haralambie Cotarcea Cotarcea Haralambie senator neafiliat  
7.   George Dragu Dragu George deputat PDSR 21.02.1997
8.   Sergiu-Florin Nicolaescu Nicolaescu Sergiu-Florin senator PDSR  
9.   Constantin Șerban Rădulescu-Zoner Rădulescu-Zoner Constantin Șerban deputat PNL 21.02.1997
10.   Șerban Săndulescu Săndulescu Șerban senator neafiliat  
11.   Constantin Dan Vasiliu Vasiliu Constantin Dan senator PD 04.12.1997

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Francisc Bárány Bárány Francisc deputat UDMR   05.05.1998
2. Nicolae Dide Dide Nicolae senator PD   04.12.1997
3. Róbert Kálmán Ráduly Ráduly Róbert Kálmán deputat UDMR 05.05.1998 07.10.1998
4. Romeo-Marius Trifu Trifu Romeo-Marius deputat neafiliat 21.02.1997 04.12.1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 9:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro