2000-2004

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Pambuccian Varujan Minoritati  
2. Vicepreședinți Popa Virgil PSD  
3.   Sassu Alexandru PSD  
4. Secretari Baban Ștefan PRM  
5. Membri Andrei Ioan PSD  
6.   Bereczki Endre PSD  
7.   Buzea Cristian Valeriu PRM  
8.   Coifan Viorel-Gheorghe PNL  
9.   Drețcanu Doina Micșunica PSD 22.02.2001
10.   Fâcă Mihail PSD  
11.   Iliescu Valentin Adrian PD  
12.   Ionescu Mihaela PRM  
13.   Kedves Emeric UDMR 20.09.2004
14.   Lepșa Victor Sorin neafiliat  
15.   Makkai Grigore UDMR  
16.   Mitu Octavian PSD 08.10.2002
17.   Naum Liana Elena PSD  
18.   Păduroiu Valentin PSD  
19.   Petruș Octavian Constantin PRM  
20.   Popescu Virgil PSD  
21.   Tofan Sergiu Mihail PNL 27.09.2004
22.   Tudor Marcu PRM  
23.   Zgonea Valeriu Ștefan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Ráduly Róbert Kálmán UDMR 27.06.2004
2. Secretari Dobre Victor Paul PNL 12.07.2004

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Dobre Victor Paul PNL 12.07.2004
2. Ráduly Róbert Kálmán UDMR 27.06.2004