Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Buget Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Viorel Ștefan Ștefan Viorel
președinte din 17 sep. 2014
PSD  
2. Vicepreședinți Iulian Claudiu Manda Manda Iulian Claudiu PSD  
3.   Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen
vicepreședinte din 17 sep. 2014
PNL  
4.   Iuliu Nosa Nosa Iuliu
vicepreședinte din 17 sep. 2014
PSD  
5. Secretari Vasile Horga Horga Vasile
secretar din 6 sep. 2016
PNL 17.09.2014
6.   Maria-Andreea Paul Paul Maria-Andreea PNL  
7. Membri Ana Birchall Birchall Ana PSD 08.04.2014
8.   Daniel Chițoiu Chițoiu Daniel ALDE  
9.   Erland Cocei Cocei Erland PNL  
10.   Aurelia Cristea Cristea Aurelia PSD  
11.   Ion Cupă Cupă Ion ALDE  
12.   Constantin Dascălu Dascălu Constantin PNL  
13.   Anton Doboș Doboș Anton PNL  
14.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus PSD 08.10.2013
15.   Gheorghe Dragomir Dragomir Gheorghe PNL  
16.   István Erdei Dolóczki Erdei Dolóczki István UDMR  
17.   Florin Gheorghe Gheorghe Florin PSD 25.02.2015
18.   Eleonora-Carmen Hărău Hărău Eleonora-Carmen PNL  
19.   Ioan Hulea Hulea Ioan UNPR  
20.   Gheorghe Ialomițianu Ialomițianu Gheorghe PNL  
21.   Miron Ignat Ignat Miron Minoritati  
22.   Adrian-Miroslav Merka Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
23.   Adrian Mocanu Mocanu Adrian UNPR 11.03.2014
24.   Cornelia Negruț Negruț Cornelia ALDE  
25.   Emil Niță Niță Emil PSD 11.03.2015
26.   Dumitru Pardău Pardău Dumitru PNL 14.05.2013
27.   Octavian Petric Petric Octavian PSD  
28.   Vasile Popeangă Popeangă Vasile PNL  
29.   Cătălin Tiuch Tiuch Cătălin PSD 09.09.2015

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Gheorghe Dragomir Dragomir Gheorghe PNL 08.05.2013 11.03.2014
2.   Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL 11.03.2014 17.09.2014
3.   Dan Radu Rușanu Rușanu Dan Radu PNL   07.05.2013
4. Secretari Mihai-Aurel Donțu Donțu Mihai-Aurel PNL 08.05.2013  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Vasile Bleotu Bleotu Vasile PSD   11.03.2014
2. Gheorghe Ciobanu Ciobanu Gheorghe PSD   28.07.2015
3. Vlad-Alexandru Cosma Cosma Vlad-Alexandru PSD   04.02.2014
4. Adrian-Nicolae Diaconu Diaconu Adrian-Nicolae PSD   25.02.2015
5. Mihai-Aurel Donțu Donțu Mihai-Aurel PNL   07.07.2016
6. Ioana-Jenica Dumitru Dumitru Ioana-Jenica PSD   01.07.2016
7. Monica Maria Iacob Ridzi Iacob Ridzi Monica Maria PSD   16.02.2015
8. Adrian Mocanu Mocanu Adrian UNPR   08.10.2013
9. Aurel Niculae Niculae Aurel PNL 25.03.2015 20.09.2016
10. Petre Petrescu Petrescu Petre neafiliat   25.03.2015
11. Gheorghe Roman Roman Gheorghe PNL 08.10.2013 01.07.2016
12. Dan Radu Rușanu Rușanu Dan Radu PNL   07.05.2013
13. Ștefan-Bucur Stoica Stoica Ștefan-Bucur PDL 23.04.2013 15.10.2013
14. Aurel Vlădoiu Vlădoiu Aurel PSD 18.03.2014 27.07.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 12:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro