Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Parlamentul României > Comisii > Statut Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Laura-Mihaela Fulgeanu-Moagher Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela
președinte din 30 iun. 2020
deputat PSD 30.06.2020
2. Vicepreședinți Ana Adriana Săftoiu Săftoiu Ana Adriana
vicepreședinte din 7 mar. 2017
deputat PNL  
3. Secretari Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc
secretar din 7 mar. 2017
deputat UDMR  
4. Membri Gabriel Andronache Andronache Gabriel deputat PNL  
5.   Gheorghe Baciu Baciu Gheorghe senator Neafiliați  
6.   Andi-Gabriel Grosaru Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati  
7.   Scarlat Iriza Iriza Scarlat senator PSD  
8.   Daniel-Cătălin Zamfir Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion deputat PRO România 13.09.2017 13.02.2019
2.   Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 14.02.2019 30.06.2020
3.   Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe deputat PSD 07.03.2017 13.09.2017

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ion Călin Călin Ion deputat PSD   15.10.2020
2. Vlad-Emanuel Duruș Duruș Vlad-Emanuel deputat USR   18.12.2020
3. Florin Iordache Iordache Florin deputat PSD   23.11.2020
4. Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion deputat PRO România 13.09.2017 13.02.2019
5. Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 14.02.2019 30.06.2020
6. Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe deputat PSD   13.09.2017

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 29 noiembrie 2021, 22:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro