Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Românii de pretutindeni Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Dumitru Marcel Bujor Bujor Dumitru Marcel
președinte din 1 oct. 2013
PSD  
2. Vicepreședinți Viorel-Riceard Badea Badea Viorel-Riceard PNL  
3. Secretari Nicolae Marin Marin Nicolae
secretar din 28 oct. 2013
PSD 28.10.2013
4. Membri Mariana Câmpeanu Câmpeanu Mariana PNL 22.10.2013
5.   Iulian Cristache Cristache Iulian PSD 24.06.2014
6.   Mircea Dan Geoană Geoană Mircea Dan neafiliat 17.02.2014
7.   Sorin Ilieșiu Ilieșiu Sorin PSD 18.02.2014
8.   Ioan Iovescu Iovescu Ioan PSD 01.10.2013
9.   Neagu Mihai Mihai Neagu neafiliat 17.03.2014
10.   Victor Mocanu Mocanu Victor neafiliat  
11.   Ion Simeon Purec Purec Ion Simeon PSD 02.12.2014

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Nicolae Marin Marin Nicolae PSD 01.10.2013
2. Secretari Adrian Anghel Anghel Adrian PSD 28.10.2013

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Adrian Anghel Anghel Adrian PSD   28.10.2013
2. Titus Corlățean Corlățean Titus PSD   02.12.2014
3. Ioan Deneș Deneș Ioan PSD 03.03.2014 17.03.2014
4. Damian Drăghici Drăghici Damian neafiliat 14.04.2014 23.06.2014
5. Florina Ruxandra Jipa Jipa Florina Ruxandra PSD   17.02.2014
6. Nicolae Marin Marin Nicolae PSD   01.10.2013
7. Augustin Constantin Mitu Mitu Augustin Constantin PSD   14.04.2014
8. Marius Neculoiu Neculoiu Marius PNL   03.03.2014
9. Marius Petre Nicoară Nicoară Marius Petre PNL   12.02.2013
10. Mihaela Popa Popa Mihaela PNL 12.02.2013 22.10.2013
11. Varujan Vosganian Vosganian Varujan PLC   18.02.2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 august 2022, 15:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro