Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Diaspora Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Constantin Codreanu Codreanu Constantin PMP  
2. Vicepreședinți Nicolae-Daniel Popescu Popescu Nicolae-Daniel
vicepreședinte din 30 oct. 2018
USR 07.06.2017
3.   Ioan Sorin Roman Roman Ioan Sorin
vicepreședinte din 28 dec. 2016
PSD  
4. Secretari Dumitru Lupescu Lupescu Dumitru
secretar din 11 dec. 2018
USR 31.10.2018
5. Membri Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru PSD 13.06.2017
6.   Cristian Buican Buican Cristian PNL 11.12.2017
7.   Doru-Petrișor Coliu Coliu Doru-Petrișor PMP  
8.   Matei-Adrian Dobrovie Dobrovie Matei-Adrian PNL  
9.   Angelica Fădor Fădor Angelica PNL  
10.   Claudia Gilia Gilia Claudia PSD 19.09.2017
11.   Costel Lupașcu Lupașcu Costel PSD  
12.   Marilen - Gabriel Pirtea Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
13.   Marin Preda Preda Marin PSD 03.11.2020
14.   Alin Vasile Văcaru Văcaru Alin Vasile PRO România 12.06.2019
15.   Mihăiță Vîrză Vîrză Mihăiță PSD 18.09.2019
16.   Mihai Alexandru Voicu Voicu Mihai Alexandru PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Matei-Adrian Dobrovie Dobrovie Matei-Adrian PNL   30.10.2018
2.   Nicolae Velcea Velcea Nicolae PSD   27.10.2020
3. Secretari Rareș Tudor Pop Pop Rareș Tudor USR   07.06.2017
4.   Nicolae-Daniel Popescu Popescu Nicolae-Daniel USR 19.09.2017 30.10.2018
5.   Nicolaie-Sebastian-Valentin Radu Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD    

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Anton Anton Anton Anton PSD 01.02.2017 13.06.2017
2. Nicolae Georgescu Georgescu Nicolae PSD 13.09.2017 19.12.2020
3. Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL   01.06.2017
4. Radu - Adrian Pau Pau Radu - Adrian PRO România   13.09.2017
5. Rareș Tudor Pop Pop Rareș Tudor USR   07.06.2017
6. Nicolaie-Sebastian-Valentin Radu Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD   09.12.2020
7. Alin Vasile Văcaru Văcaru Alin Vasile PRO România   13.06.2018
8. Nicolae Velcea Velcea Nicolae PSD   23.10.2020

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 18:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro