Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ana Birchall Birchall Ana
președinte din 3 feb. 2015
PSD  
2. Vicepreședinți Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma
vicepreședinte din 14 oct. 2015
PNL 30.09.2015
3.   Aurelian Ionescu Ionescu Aurelian
vicepreședinte din 3 noi. 2015
ALDE 28.10.2015
4. Secretari Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe
secretar din 10 mar. 2015
PSD  
5.   Daniel-Cătălin Zamfir Zamfir Daniel-Cătălin
secretar din 10 sep. 2013
PNL 10.09.2013
6. Membri Ștefan Burlacu Burlacu Ștefan UNPR  
7.   Lucian-Manuel Ciubotaru Ciubotaru Lucian-Manuel PNL  
8.   Giureci-Slobodan Ghera Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
9.   Attila Korodi Korodi Attila UDMR  
10.   Alexandru Nazare Nazare Alexandru PNL 27.05.2014
11.   Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD  
12.   Florin-Costin Pâslaru Pâslaru Florin-Costin PSD 22.06.2016
13.   Dorin Silviu Petrea Petrea Dorin Silviu PSD  
14.   Gabriela-Maria Podașcă Podașcă Gabriela-Maria PSD 08.10.2013
15.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD  
16.   Ovidiu Ioan Silaghi Silaghi Ovidiu Ioan ALDE 24.06.2014
17.   Ionuț-Marian Stroe Stroe Ionuț-Marian PNL 18.03.2014
18.   Mihai Tararache Tararache Mihai PNL 13.10.2015
19.   Sorin Teju Teju Sorin neafiliat 26.06.2013
20.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD 17.09.2014
21.   Radu Bogdan Țîmpău Țîmpău Radu Bogdan PNL 04.02.2014

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Relu Fenechiu Fenechiu Relu PNL 10.09.2013 31.01.2014
2.   Ovidiu Ioan Silaghi Silaghi Ovidiu Ioan PNL   03.09.2013
3.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD 17.09.2014 17.12.2014
4.   Radu Bogdan Țîmpău Țîmpău Radu Bogdan PNL 04.02.2014 17.09.2014
5. Vicepreședinți Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PNL 08.04.2014 11.03.2015
6.   Vasile-Cătălin Drăgușanu Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL 03.06.2014 28.10.2015
7.   Florian Daniel Geantă Geantă Florian Daniel PSD 15.05.2013 08.04.2014
8.   Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD   10.03.2015
9.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD 10.03.2015 20.09.2016
10.   Florin Mihail Secară Secară Florin Mihail PNL   08.05.2013
11.   Mihai Tararache Tararache Mihai PNL 17.03.2015 30.09.2015
12. Secretari Adriana Diana Tușa Tușa Adriana Diana neafiliat   26.06.2013

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ioan Adam Adam Ioan PSD   19.01.2015
2. Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PNL   11.03.2015
3. Mario-Ernest Caloianu Caloianu Mario-Ernest UNPR 16.04.2013 17.09.2014
4. Vasile-Cătălin Drăgușanu Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL   28.10.2015
5. Ioana-Jenica Dumitru Dumitru Ioana-Jenica PSD 02.03.2016 01.07.2016
6. Relu Fenechiu Fenechiu Relu PNL 10.09.2013 30.01.2014
7. Florian Daniel Geantă Geantă Florian Daniel PSD 08.05.2013 15.04.2014
8. Eduard Raul Hellvig Hellvig Eduard Raul PNL 26.02.2013 03.09.2013
9. Viorel Hrebenciuc Hrebenciuc Viorel PSD   21.10.2014
10. Monica Maria Iacob Ridzi Iacob Ridzi Monica Maria PSD   16.02.2015
11. Mircea Lubanovici Lubanovici Mircea PNL 27.05.2014 13.10.2015
12. Nicu Marcu Marcu Nicu ALDE   30.09.2014
13. Miron Tudor Mitrea Mitrea Miron Tudor PSD   02.02.2015
14. Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PSD   03.06.2014
15. Radu Mihai Popa Popa Radu Mihai UNPR   16.04.2013
16. Roman Petre PNL   26.02.2013
17. Florin Mihail Secară Secară Florin Mihail PNL   08.05.2013
18. Ovidiu Ioan Silaghi Silaghi Ovidiu Ioan PNL   03.09.2013
19. Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei UNPR 04.03.2015 02.03.2016
20. Mihai Tararache Tararache Mihai PNL 17.03.2015 30.09.2015
21. Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD   24.06.2014
22. Adriana Diana Tușa Tușa Adriana Diana neafiliat   26.06.2013
23. Elena Gabriela Udrea Udrea Elena Gabriela neafiliat   27.05.2014
24. Lucia-Ana Varga Varga Lucia-Ana PNL   18.03.2014
25. Valeriu Ștefan Zgonea Zgonea Valeriu Ștefan neafiliat   22.06.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 11:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro