Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel
președinte din 13 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PNL  
3.   Erika Benkő Benkő Erika UDMR  
4. Secretari Romeo Florin Nicoară Nicoară Romeo Florin PNL  
5.   Radu Costin Vasilică Vasilică Radu Costin PSD  
6. Membri Dănuț Bica Bica Dănuț PNL  
7.   Ana Birchall Birchall Ana Neafiliați  
8.   Simona Bucura-Oprescu Bucura-Oprescu Simona PSD  
9.   Andrei Dominic Gerea Gerea Andrei Dominic PSD  
10.   Giureci-Slobodan Ghera Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
11.   Vasile Gudu Gudu Vasile PNL  
12.   Petre-Florin Manole Manole Petre-Florin PSD 13.06.2018
13.   Mara Mareș Mareș Mara PNL 12.12.2018
14.   Costin-Sebastian Moise Moise Costin-Sebastian PMP 11.09.2019
15.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PRO România 04.09.2019
16.   Mihai Valentin Popa Popa Mihai Valentin PRO România 20.03.2019
17.   Adriana Diana Tușa Tușa Adriana Diana PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Rovana Plumb Plumb Rovana PSD 24.10.2017 29.01.2018
2.   Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PRO România   05.09.2017
3. Vicepreședinți Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD   28.02.2017
4.   Ștefan Mușoiu Mușoiu Ștefan PSD 20.03.2018  
5.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD 08.03.2017 13.02.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ilie Dan Barna Barna Ilie Dan USR   18.12.2020
2. Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae PRO România   13.06.2018
3. Iulian Bulai Bulai Iulian USR 11.09.2019 18.12.2020
4. Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD   28.02.2017
5. Ion-Marcel Ciolacu Ciolacu Ion-Marcel PSD   19.12.2020
6. Cristian Ghinea Ghinea Cristian USR 07.11.2017 14.06.2019
7. Roxana Mînzatu Mînzatu Roxana PSD 28.02.2017 19.12.2020
8. Ștefan Mușoiu Mușoiu Ștefan PSD   19.12.2020
9. Rovana Plumb Plumb Rovana PSD 24.10.2017 19.06.2019
10. Victor-Viorel Ponta Ponta Victor-Viorel PRO România   13.06.2018
11. Cristina-Mădălina Prună Prună Cristina-Mădălina USR   18.12.2020
12. Alfred - Robert Simonis Simonis Alfred - Robert PSD 04.09.2019 19.12.2020
13. Eugen Tomac Tomac Eugen PMP   20.06.2019
14. Dan Vîlceanu Vîlceanu Dan PNL   12.12.2018

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 21:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro