Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Afaceri europene Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mușoiu Ștefan PSD  
2. Vicepreședinți Bota Călin-Ioan PNL  
3.   Mitrea Dumitrina
vicepreședinte din 9 feb. 2021
AUR 01.02.2021
4.   Tușa Adriana Diana PSD  
5. Secretari Cătăuță Ana-Maria PSD  
6.   Thellmann Christine PNL  
7. Membri Barcari Rodica-Luminița Neafiliați  
8.   Băltărețu Viorel USR  
9.   Bulai Iulian USR  
10.   Ciolacu Ion-Marcel PSD  
11.   Cristea Andi-Lucian PSD  
12.   Fechet Mircea PNL 24.02.2021
13.   Furtună Mirela PSD  
14.   Gavrilă Anamaria Neafiliați 01.02.2021
15.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
16.   Grindeanu Sorin Mihai PSD  
17.   Horga Maria-Gabriela PNL 07.12.2021
18.   Polițeanu Mihai-Laurențiu USR  
19.   Stoica Diana USR  
20.   Tuță George-Cristian PNL  
21.   Zakarias Zoltán UDMR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Dancă Ionel Neafiliați 07.12.2021
2. Muraru Iulian-Alexandru PNL 24.02.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 0:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro