Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Transport Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mihai Lupu Lupu Mihai
președinte din 10 feb. 2014
PNL  
2. Vicepreședinți Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian
vicepreședinte din 20 sep. 2016
PSD 03.06.2014
3.   Mircea-Nicu Toader Toader Mircea-Nicu
vicepreședinte din 10 feb. 2014
PNL  
4.   Sergiu-Constantin Vizitiu Vizitiu Sergiu-Constantin
vicepreședinte din 11 iun. 2014
UNPR 15.04.2014
5. Secretari Constantin Galan Galan Constantin
secretar din 1 oct. 2014
PNL 30.09.2014
6.   Lucian Șova Șova Lucian
secretar din 10 feb. 2014
PSD  
7. Membri Florin Ciurariu Ciurariu Florin PNL  
8.   Gheorghe Costin Costin Gheorghe PNL  
9.   Ștefan-Petru Dalca Dalca Ștefan-Petru ALDE  
10.   Mircea-Gheorghe Drăghici Drăghici Mircea-Gheorghe PSD  
11.   Nuțu Fonta Fonta Nuțu UNPR 11.03.2015
12.   Giureci-Slobodan Ghera Ghera Giureci-Slobodan Minoritati  
13.   Scarlat Iriza Iriza Scarlat ALDE  
14.   Iosif Moldovan Moldovan Iosif UDMR  
15.   Alexandru Nazare Nazare Alexandru PNL  
16.   Dorin Silviu Petrea Petrea Dorin Silviu PSD  
17.   Petre Petrescu Petrescu Petre neafiliat 25.03.2015
18.   Eusebiu-Manea Pistru-Popa Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL  
19.   Dan Coriolan Simedru Simedru Dan Coriolan PNL  
20.   Gheorghe Udriște Udriște Gheorghe UNPR 13.10.2015
21.   Daniel-Cătălin Zamfir Zamfir Daniel-Cătălin PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Ionel Arsene Arsene Ionel PSD 10.02.2014 11.07.2016
2. Secretari Iosif Moldovan Moldovan Iosif UDMR 10.02.2014 01.10.2014

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ionel Arsene Arsene Ionel PSD   11.07.2016
2. Ana Birchall Birchall Ana PSD   08.04.2014
3. Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD 25.03.2014 15.04.2014
4. Vasile-Cătălin Drăgușanu Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL   03.02.2016
5. Miron Tudor Mitrea Mitrea Miron Tudor PSD   02.02.2015
6. Adrian Mocanu Mocanu Adrian UNPR   11.03.2014
7. Adriana-Doina Pană Pană Adriana-Doina PSD   25.03.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 12:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro