Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Nini Săpunaru Săpunaru Nini PNL  
2. Vicepreședinți Atilla-Béla-László Kelemen Kelemen Atilla-Béla-László UDMR  
3.   Alexandru Stănescu Stănescu Alexandru
vicepreședinte din 6 sep. 2016
PSD  
4.   Ion Tabugan Tabugan Ion
vicepreședinte din 23 mar. 2016
UNPR  
5. Secretari Ioan Munteanu Munteanu Ioan PSD  
6.   Costel Șoptică Șoptică Costel PNL  
7. Membri Marin Anton Anton Marin PNL 22.04.2015
8.   Marian Avram Avram Marian PSD  
9.   Ion Bălan Bălan Ion PSD  
10.   Gheorghe-Dănuț Bogdan Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD 27.05.2014
11.   Florică Ică Calotă Calotă Florică Ică ALDE 11.03.2014
12.   Ioan-Cristian Chirteș Chirteș Ioan-Cristian PNL  
13.   Liliana Ciobanu Ciobanu Liliana neafiliat 08.10.2013
14.   Daniel Constantin Constantin Daniel ALDE  
15.   Petre Daea Daea Petre PSD  
16.   Ioan Dîrzu Dîrzu Ioan PSD 19.03.2013
17.   Nechita-Stelian Dolha Dolha Nechita-Stelian PNL  
18.   Maria Dragomir Dragomir Maria PNL  
19.   Tinel Gheorghe Gheorghe Tinel PNL  
20.   Dumitru-Verginel Gireadă Gireadă Dumitru-Verginel PNL  
21.   Vasile Gudu Gudu Vasile PNL 08.10.2013
22.   Liviu Harbuz Harbuz Liviu neafiliat  
23.   Titi Holban Holban Titi PSD 11.03.2015
24.   Liviu Laza-Matiuța Laza-Matiuța Liviu PSD  
25.   Viorica Marcu Marcu Viorica PNL 08.10.2013
26.   Ion Melinte Melinte Ion UNPR  
27.   Gavril Mîrza Mîrza Gavril PSD  
28.   Aurel Niculae Niculae Aurel PNL 20.09.2016
29.   Dumitru Niculescu Niculescu Dumitru UNPR  
30.   George Scarlat Scarlat George PNL  
31.   Zisu Stanciu Stanciu Zisu PSD 08.04.2014
32.   Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei UNPR 20.05.2015
33.   Cătălin-Florin Teodorescu Teodorescu Cătălin-Florin PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Marin Anton Anton Marin PNL   08.04.2014
2.   Liviu Harbuz Harbuz Liviu neafiliat   01.09.2016
3.   Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei UNPR 26.05.2015 23.03.2016
4.   Ioan Viorel Teodorescu Teodorescu Ioan Viorel PNL 08.04.2014 20.05.2015

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Marin Anton Anton Marin PNL   15.04.2014
2. Toader Dima Dima Toader PSD 09.04.2013 07.07.2016
3. Viorel Marian Dragomir Dragomir Viorel Marian PSD   23.06.2016
4. Marian Ghiveciu Ghiveciu Marian PSD   29.09.2015
5. Vasile Iliuță Iliuță Vasile PNL   09.07.2016
6. Vasile Mocanu Mocanu Vasile PSD   20.04.2015
7. Gheorghe Nețoiu Nețoiu Gheorghe PSD   04.03.2014
8. Aurel Niculae Niculae Aurel PNL 09.04.2013 11.03.2014
9. Zisu Stanciu Stanciu Zisu PSD   11.03.2014
10. Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei UNPR   25.02.2015
11. Iulian-Radu Surugiu Surugiu Iulian-Radu PNL   08.04.2014
12. Claudiu-Andrei Tănăsescu Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE 08.04.2014 27.05.2014
13. Ioan Viorel Teodorescu Teodorescu Ioan Viorel PNL 08.04.2014 20.05.2015
14. Lucia-Ana Varga Varga Lucia-Ana PNL 08.04.2014 17.09.2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 7 decembrie 2021, 21:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro