Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Minorități Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Petru Tănasie Tănasie Petru neafiliat  
2. Vicepreședinți Attila Varga Varga Attila
vicepreședinte din 1 mai 1995
UDMR  
3. Secretari Mircea Crețu Crețu Mircea PUNR  
4. Membri Florea Danciu Danciu Florea PRM 20.02.1995
5.   Gavril Dejeu Dejeu Gavril PNȚCD/PER  
6.   Ionel Roman Roman Ionel neafiliat  
7.   Mihai Teodorescu Teodorescu Mihai PDSR  
8.   Dan Florin Trepcea Trepcea Dan Florin PL'93/PAC  
9.   Petre Țurlea Țurlea Petre neafiliat  
10.   Ioan Adrian Vilău Vilău Ioan Adrian PD  
11.   Varujan Vosganian Vosganian Varujan Minoritati  
12.   László Zsigmond Zsigmond László UDMR 01.05.1995

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Stefan Sinkó Sinkó Stefan UDMR 07.04.1995

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Ioan Marinescu Marinescu Ioan PRM 20.02.1995
2. Stefan Sinkó Sinkó Stefan UDMR 07.04.1995
3. Mihail Viziru Viziru Mihail Socialist 05.09.1995

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro