You are here: Home page > Parliamentary bodies 1990-1992 > Chamber of Deputies > Committees > Agricultura Printable version
1990-1992

Position Deputy Parliamentary
group
1. Members Aramă Viorel FSN
2.   Bajcsi Akos UDMR
3.   Bărbat Vasile PDAR
4.   Bejan Costache PDAR
5.   Beznea Dumitru FSN
6.   Brăneanu Dumitru FSN
7.   Chiriac Mihai FSN
8.   Ciuciu Vasile FSN
9.   Cojocaru Ioan-Paul FSN
10.   Comănescu Alexandru FSN
11.   Csapó Iosif UDMR
12.   Dumitrescu Ioan FSN
13.   Dumitrescu Nichita PNTCD
14.   Durac Marin FSN
15.   Ghiță Eugeniu Ecologist-SD
16.   Gib Constantin PDAR
17.   Iuruc Nicolae PDAR
18.   Lazar Nicolai FSN
19.   Macovei Tiberiu FSN
20.   Man Mircea FSN
21.   Mărginean Nicolae FSN
22.   Mircea Constantin FSN
23.   Miron Mihai FSN
24.   Moisei Filip Ecologist-SD
25.   Nae Bedros Petru PNL
26.   Nechifor Dumitru FSN
27.   Nicolescu Tudor-Horia PNL
28.   Paraschivoiu Romulus FSN
29.   Pascu Horia-Radu PNL
30.   Pârvu Constantin FSN
31.   Petrescu Mihai FSN
32.   Popovici Dan Ion Cristian FSN
33.   Predilă Marin FSN
34.   Scrieciu Gheorghe PDAR
35.   Sindile Antonie FSN
36.   Surdu-Soreanu Raul-Victor PDAR
37.   Ștefănuț Petru PNTCD
38.   Teaci Dumitru PDAR
39.   Tîrîțescu Ștefan FSN
40.   Weber Peter Ecologist-SD

Former members of the committee
Deputy Parliamentary
group
Member until
1. Ciortea Gligor PDAR 14.02.1992
2. Hălmăjan Victor FSN 27.09.1990
3. Ispas Radu Mircea FSN 16.01.1992
4. Popescu Bejat Ștefan Marian FSN 16.04.1992
5. Rădulescu Gheorghe FSN 11.05.1992
6. Seracin Ioan PDAR 11.02.1992
7. Stanciu Glicherie FSN 04.05.1992
8. Ștefan Ion FSN 04.05.1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 19 january 2020, 21:07
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro