Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Administrație Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Victor Paul Dobre Dobre Victor Paul
președinte din 8 sep. 2015
PNL  
2. Vicepreședinți Simona Bucura-Oprescu Bucura-Oprescu Simona
vicepreședinte din 6 iul. 2016
PSD  
3.   Eugen Chebac Chebac Eugen
vicepreședinte din 11 iun. 2014
UNPR  
4.   Attila-Zoltán Cseke Cseke Attila-Zoltán
vicepreședinte din 20 dec. 2012
UDMR  
5. Secretari Constantin Avram Avram Constantin
secretar din 27 mai 2014
ALDE  
6.   Radu Babuș Babuș Radu
secretar din 11 mar. 2014
PSD  
7. Membri Marin Almăjanu Almăjanu Marin PNL  
8.   Valentin Gabriel Boboc Boboc Valentin Gabriel PSD  
9.   Ion Călin Călin Ion PSD  
10.   Vasile-Cătălin Drăgușanu Drăgușanu Vasile-Cătălin PNL 25.10.2016
11.   Gheorghe Frăticiu Frăticiu Gheorghe neafiliat 08.10.2013
12.   Dan-Ștefan Motreanu Motreanu Dan-Ștefan PNL 17.09.2014
13.   Daniel Vasile Oajdea Oajdea Daniel Vasile neafiliat 08.10.2013
14.   Ioan Oltean Oltean Ioan PNL  
15.   Ionel Palăr Palăr Ionel PNL 11.03.2014
16.   Adrian Constantin Simionescu Simionescu Adrian Constantin PSD  
17.   Ioan Stan Stan Ioan PSD 18.10.2016
18.   Raluca Surdu Surdu Raluca PNL  
19.   Ionaș-Florin Urcan Urcan Ionaș-Florin PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Marin Almăjanu Almăjanu Marin PNL 08.09.2015
2. Vicepreședinți Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD  
3. Secretari Ion-Marcel Ciolacu Ciolacu Ion-Marcel PSD 11.03.2014

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ioan Adam Adam Ioan PSD   19.01.2015
2. Steluța-Gustica Cătăniciu Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE 09.12.2015 18.10.2016
3. Cezar Cioată Cioată Cezar PSD   04.02.2014
4. Ion-Marcel Ciolacu Ciolacu Ion-Marcel PSD   19.12.2016
5. Florin Ciurariu Ciurariu Florin PNL   04.02.2014
6. Nicolae-Liviu Dragnea Dragnea Nicolae-Liviu PSD   19.12.2016
7. Mircea Dușa Dușa Mircea PSD   26.02.2013
8. Nuțu Fonta Fonta Nuțu UNPR 08.10.2013 11.03.2015
9. Florin Gheorghe Gheorghe Florin PSD 03.04.2013 25.02.2015
10. Vasile Horga Horga Vasile PNL 12.02.2013 17.09.2014
11. Mircea Man Man Mircea PNL   03.04.2013
12. Victor-Gheorghe Manea Manea Victor-Gheorghe PNL   04.02.2014
13. Vlad Marcoci Marcoci Vlad PNL 14.05.2013 04.02.2014
14. Ion Marocico Marocico Ion Minoritati   11.03.2014
15. Carmen-Ileana Mihălcescu Mihălcescu Carmen-Ileana PSD   04.02.2014
16. Ioan Moldovan Moldovan Ioan ALDE   04.02.2014
17. Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD   01.07.2016
18. Ionel Palăr Palăr Ionel PNL   04.02.2014
19. Rovana Plumb Plumb Rovana PSD   04.02.2014
20. Florin Aurelian Popescu Popescu Florin Aurelian neafiliat   02.03.2016
21. Neculai Rățoi Rățoi Neculai PSD   26.04.2016
22. Răzvan Rotaru Rotaru Răzvan UNPR   04.02.2014
23. Dan Coriolan Simedru Simedru Dan Coriolan PNL   04.02.2014
24. Hubert Petru Ștefan Thuma Thuma Hubert Petru Ștefan PNL   04.02.2014
25. Aurel Vlădoiu Vlădoiu Aurel PSD   18.03.2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 17:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro