Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Administrație Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Angelica Fădor Fădor Angelica
președinte din 3 dec. 2019
PNL  
2. Vicepreședinți Ion Călin Călin Ion PSD  
3.   Ionel Floroiu Floroiu Ionel
vicepreședinte din 3 sep. 2019
PSD  
4.   Gabriel Petrea Petrea Gabriel
vicepreședinte din 3 dec. 2019
PRO Europa 07.05.2019
5.   Dénes Seres Seres Dénes
vicepreședinte din 17 apr. 2018
UDMR  
6. Secretari Simona Bucura-Oprescu Bucura-Oprescu Simona PSD  
7.   Constantin Șovăială Șovăială Constantin
secretar din 3 dec. 2019
PNL  
8. Membri Constantin Avram Avram Constantin ALDE  
9.   Tudor - Vlad Benga Benga Tudor - Vlad USR  
10.   Nicoleta-Cătălina Bozianu Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP  
11.   Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD  
12.   Petru-Bogdan Cojocaru Cojocaru Petru-Bogdan PSD 04.09.2019
13.   Petronela-Mihaela Csokany Csokany Petronela-Mihaela Minoritati  
14.   Nicușor Daniel Dan Dan Nicușor Daniel USR  
15.   Attila Korodi Korodi Attila UDMR 11.09.2019
16.   Laurențiu-Dan Leoreanu Leoreanu Laurențiu-Dan PNL 13.09.2017
17.   Ștefan Mușoiu Mușoiu Ștefan PSD  
18.   Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 11.12.2019
19.   Andrei Nicolae Nicolae Andrei PSD 14.11.2017
20.   Ionel Palăr Palăr Ionel PNL  
21.   Mariana-Venera Popescu Popescu Mariana-Venera Minoritati  
22.   Cătălin-Marian Rădulescu Rădulescu Cătălin-Marian PSD 13.02.2019
23.   Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu PNL 13.06.2017
24.   Vasile-Daniel Suciu Suciu Vasile-Daniel PSD 27.11.2019
25.   Corneliu Ștefan Ștefan Corneliu PSD  
26.   Marian Țachianu Țachianu Marian PSD 04.09.2019
27.   Răzvan-Ion Ursu Ursu Răzvan-Ion PSD 01.02.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Cristian Buican Buican Cristian PNL   13.09.2017
2.   Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu PNL 24.10.2017 03.12.2019
3. Vicepreședinți Botond Csoma Csoma Botond UDMR   17.04.2018
4.   Petru-Sorin Marica Marica Petru-Sorin PRO Europa 30.05.2018 07.05.2019
5.   Marilena-Emilia Meiroșu Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 28.10.2019 03.12.2019
6.   Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 07.03.2017 21.05.2018
7.   Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
8. Secretari Angelica Fădor Fădor Angelica PNL   03.12.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Cristian Buican Buican Cristian PNL   13.09.2017
2. Petre Cioabă Cioabă Petre PSD 26.06.2019 04.09.2019
3. Botond Csoma Csoma Botond UDMR   25.04.2018
4. Nicolae-Liviu Dragnea Dragnea Nicolae-Liviu PSD   29.05.2019
5. Iulian Iacomi Iacomi Iulian PSD   04.07.2017
6. Petru-Sorin Marica Marica Petru-Sorin PRO Europa   07.05.2019
7. Marilena-Emilia Meiroșu Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 04.09.2019 11.12.2019
8. Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa 28.02.2017 30.05.2018
9. Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD   28.02.2017
10. Rodica Paraschiv Paraschiv Rodica PSD 13.09.2017 13.02.2019
11. Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu PNL   16.05.2017
12. Ovidiu-Ioan Sitterli Sitterli Ovidiu-Ioan PNL 13.09.2017 14.11.2017
13. Constantin Trușcă Trușcă Constantin PSD   17.07.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 17:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro