Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Sănătate Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Corneliu-Florin Buicu Buicu Corneliu-Florin
președinte din 17 feb. 2015
PSD  
2. Vicepreședinți Horia Cristian Cristian Horia
vicepreședinte din 17 sep. 2014
PNL  
3.   Vicențiu-Mircea Irimie Irimie Vicențiu-Mircea
vicepreședinte din 17 sep. 2014
ALDE  
4.   Dumitru-Iulian Popescu Popescu Dumitru-Iulian
vicepreședinte din 11 iun. 2014
UNPR  
5. Secretari Camelia-Margareta Bogdănici Bogdănici Camelia-Margareta
secretar din 24 feb. 2015
UNPR  
6.   Lucreția Roșca Roșca Lucreția
secretar din 18 sep. 2013
PSD  
7. Membri Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae PSD 11.03.2014
8.   Florică Bîrsășteanu Bîrsășteanu Florică PSD 24.06.2014
9.   István Bónis Bónis István UDMR  
10.   Grigore Crăciunescu Crăciunescu Grigore PNL  
11.   Grațiela Leocadia Gavrilescu Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE  
12.   Camelia Khraibani Khraibani Camelia neafiliat  
13.   Petru Movilă Movilă Petru UNPR  
14.   Rodica Nassar Nassar Rodica PSD  
15.   Călin Potor Potor Călin PSD  
16.   Elena-Ramona Reuer Reuer Elena-Ramona PNL  
17.   Neviser Zaharcu Zaharcu Neviser neafiliat  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Rodica Nassar Nassar Rodica PSD 17.02.2015
2. Vicepreședinți Camelia-Margareta Bogdănici Bogdănici Camelia-Margareta UNPR 17.09.2014
3.   Grațiela Leocadia Gavrilescu Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE 17.09.2014
4. Secretari Corneliu-Florin Buicu Buicu Corneliu-Florin PSD 17.02.2015
5.   Aurel Nechita Nechita Aurel PSD 04.06.2013

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ștefan Burlacu Burlacu Ștefan UNPR 16.04.2013 08.10.2013
2. Tudor Ciuhodaru Ciuhodaru Tudor PSD   08.10.2013
3. Sonia-Maria Drăghici Drăghici Sonia-Maria PSD   28.07.2016
4. Aurel Nechita Nechita Aurel PSD   04.06.2013
5. Radu Mihai Popa Popa Radu Mihai UNPR   16.04.2013
6. Constantin Rădulescu Rădulescu Constantin PSD   07.07.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 11 noiembrie 2019, 23:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro