You are here: Home page > Parliamentary bodies 1990-1992 > Chamber of Deputies > Committees > Administratie Printable version
1990-1992

Position Deputy Parliamentary
group
1. Members Ardelean Ionel FSN
2.   Arhire Constantin FSN
3.   Armășescu Dumitru FSN
4.   Ban Ioan PNL
5.   Baranovschi Florin-Constantin FSN
6.   Bia Marian FSN
7.   Brăneanu Dumitru FSN
8.   Bucur Coriolan PUNR
9.   Cojocariu Emil FSN
10.   Dobrițoiu Teodoru FSN
11.   Dragomir Constantin FSN
12.   Dragomir Nelu Aristide FSN
13.   Drăgan Sabin-Adrian FSN
14.   Iordache Mihai FSN
15.   Lăpușan Alexandru FSN
16.   Lungu Gheorghe FSN
17.   Marcu Ioan FSN
18.   Mircea Constantin FSN
19.   Nica Cornel PDAR
20.   Nicoară Adrian PNTCD
21.   Orhei Constantin FSN
22.   Partal Petre FSN
23.   Patriciu Dan Costache Dinu PNL
24.   Pîslaru Dumitru FSN
25.   Săndulache Adrian FSN
26.   Scrieciu Gheorghe PDAR
27.   Tokay Gheorghe UDMR
28.   Topliceanu Constantin Ecologist-SD
29.   Tupilatu Ioan Florin Ecologist-SD
30.   Ureche Nicolai FSN
31.   Ursache Ion FSN
32.   Varga Attila UDMR
33.   Zofotă Severin FSN

Former members of the committee
Deputy Parliamentary
group
Member until
1. Amihăesei Ioan FSN 23.04.1992
2. Catargiu Daniel FSN 18.03.1991
3. Găvan Aurel FSN 09.03.1992
4. Ivan Dan Gheorghe Lazăr FSN 13.04.1992
5. Mareși Dumitru FSN 05.05.1992
6. Tocoian Iosif FSN 16.04.1992
7. Tudor Marius-Mihail Ecologist-SD 09.04.1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 8 april 2020, 5:39
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro