Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ionel Palăr Palăr Ionel
președinte din 13 sep. 2017
deputat PNL 13.09.2017
2. Vicepreședinți Csaba-Zoltán Novák Novák Csaba-Zoltán senator UDMR  
3. Secretari Vlad-Tudor Alexandrescu Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR  
4. Membri Ștefan-Alexandru Băișanu Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD 13.09.2017
5.   Valer-Daniel Breaz Breaz Valer-Daniel senator Neafiliați  
6.   Petronela-Mihaela Csokany Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati  
7.   Nicolae Dobrovici-Bacalbașa Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD  
8.   Ion Ganea Ganea Ion senator PSD  
9.   Natalia-Elena Intotero Intotero Natalia-Elena deputat PSD  
10.   Silviu Nicu Macovei Macovei Silviu Nicu deputat PSD 04.07.2018
11.   Sorin-Dan Moldovan Moldovan Sorin-Dan deputat PNL  
12.   Alexandru Pereș Pereș Alexandru senator PNL  
13.   Cornel-Cristian Resmeriță Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD  
14.   Lucian-Eduard Simion Simion Lucian-Eduard deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL 01.06.2017

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Sorin Lazăr Lazăr Sorin deputat PSD 18.10.2017 14.10.2020
2. Călin-Vasile-Andrei Matei Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD   18.10.2017
3. Cătălin-Ioan Nechifor Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO România   04.07.2018
4. Gheorghe-Eugen Nicolăescu Nicolăescu Gheorghe-Eugen deputat PNL   01.06.2017
5. Varujan Vosganian Vosganian Varujan deputat PSD   13.09.2017

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 1:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro