Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Buget Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Viorel Arcaș Arcaș Viorel
președinte din 16 sep. 2014
PSD  
2. Vicepreședinți Iulian Dumitrescu Dumitrescu Iulian PNL  
3. Secretari Leonardo Badea Badea Leonardo
secretar din 4 feb. 2013
PSD  
4. Membri Marius Bălu Bălu Marius PNL  
5.   Marius Sorin-Ovidiu Bota Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD  
6.   Mărinică Dincă Dincă Mărinică PNL 24.02.2014
7.   Marius Ovidiu Isăilă Isăilă Marius Ovidiu neafiliat 03.03.2014
8.   Mario-Ovidiu Oprea Oprea Mario-Ovidiu PNL 24.02.2015
9.   Dorin Păran Păran Dorin PLC 15.02.2016
10.   Eugen Orlando Teodorovici Teodorovici Eugen Orlando PSD  
11.   Alexandru Vegh Vegh Alexandru UDMR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Vasile Cosmin Nicula Nicula Vasile Cosmin PSD 16.09.2014
2. Secretari Valentin Gigel Calcan Calcan Valentin Gigel PSD 04.02.2013

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Valentin Gigel Calcan Calcan Valentin Gigel PSD 04.02.2013
2. Petru Ehegartner Ehegartner Petru PLC 03.03.2015
3. Marius Ovidiu Isăilă Isăilă Marius Ovidiu neafiliat 24.02.2014
4. Akos-Daniel Mora Mora Akos-Daniel PNL 18.11.2014
5. Vasile Cosmin Nicula Nicula Vasile Cosmin PSD 06.10.2014
6. Constantin Popa Popa Constantin neafiliat 03.03.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 8:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro