Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Acatrinei Gheorghe 35 SUCEAVA PRM
2.  Alexandru Ionel 9 BRĂILA PRM
3.  Andrei Victor 38 TULCEA PRM 29 iun. 2004
4.  Apostolache Victor 31 PRAHOVA PSD
5.  Athanasiu Alexandru 42 BUCUREȘTI PSD
6.  Avram Dan 4 BACĂU PNL 2 dec. 2003
7.  Balcan Viorel 9 BRĂILA PSD
8.  Balint Iosif 29 NEAMȚ PRM 29 iun. 2004
9.  Belașcu Aron 34 SIBIU PRM
10.  Belu Ioan 22 HUNEDOARA PRM
11.  Bindea Liviu-Doru 26 MARAMUREȘ neafiliat
12.  Bîciu Constantin 36 TELEORMAN PRM
13.  Brădișteanu Șerban Alexandru 40 VÂLCEA PSD
14.  Bucur Dionisie 34 SIBIU PSD
15.  Buza Tiberiu Simion 34 SIBIU PNL 29 iun. 2004
16.  Buzatu Gheorghe 24 IAȘI PRM
17.  Cautiș Vasile 4 BACĂU PSD 31 mai 2004
18.  Cârciumaru Ion 14 CONSTANȚA PRM
19.  Ciocan Valentin 40 VÂLCEA PRM 31 aug. 2004
20.  Ciocârlie Alin Theodor 24 IAȘI PSD
21.  Codreanu Dumitru 7 BOTOȘANI PRM
22.  Constantinescu Eugeniu-Marius 10 BUZĂU PRM
23.  Cozmâncă Octav 7 BOTOȘANI PSD
24.  Crăciun Avram 2 ARAD PSD
25.  Cristolovean Ioan 8 BRAȘOV neafiliat
26.  Dina Carol 18 GALAȚI PRM
27.  Dinescu Valentin 37 TIMIȘ PRM
28.  Dinu Marin 16 DÂMBOVIȚA PSD
29.  Dumitrescu Gheorghe-Viorel 13 CLUJ PRM
30.  Dumitru Dan 25 ILFOV PD 31 aug. 2004
31.  Duță Vasile 5 BIHOR neafiliat
32.  Eckstein Kovács Péter 13 CLUJ UDMR
33.  Făniță Triță 10 BUZĂU PSD
34.  Feldman Radu Alexandru 42 BUCUREȘTI PNL
35.  Filipaș Avram 42 BUCUREȘTI neafiliat
36.  Filipescu Cornel 1 ALBA PD
37.  Florescu Eugeniu Constantin 42 BUCUREȘTI PRM
38.  Flutur Gheorghe 35 SUCEAVA PNL
39.  Frunda György 28 MUREȘ UDMR
40.  Găucan Constantin 31 PRAHOVA PRM
41.  Gogoi Ion 36 TELEORMAN PSD
42.  Guga Ioan 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
43.  Hanganu Romeo Octavian 31 PRAHOVA PD
44.  Hîrșu Ion 20 GORJ PSD 21 dec. 2000
45.  Hoha Gheorghe 39 VASLUI PSD
46.  Honcescu Ion 27 MEHEDINȚI PSD
47.  Horga Vasile 16 DÂMBOVIȚA PRM
48.  Hrițcu Florin 38 TULCEA PSD
49.  Ilașcu Ilie 4 BACĂU PRM
50.  Iliescu Ion 22 HUNEDOARA PSD
51.  Ionescu-Quintus Mircea 31 PRAHOVA PNL
52.  Iorga Nicolae-Marian 8 BRAȘOV PRM
53.  Iorgovan Antonie 31 PRAHOVA PSD
54.  Iustian Mircea Teodor 14 CONSTANȚA PNL
55.  Kereskényi Alexandru 32 SATU-MARE UDMR
56.  Leca Aureliu 30 OLT PSD
57.  Lupoi Mihail 17 DOLJ PRM
58.  Marcu Ion 37 TIMIȘ PRM
59.  Markó Béla 28 MUREȘ UDMR
60.  Matei Vintilă 40 VÂLCEA PSD
61.  Matei Viorel 37 TIMIȘ PSD
62.  Mărgineanu Ștefan Gheorghe 5 BIHOR PRM
63.  Mihăilescu Ion 3 ARGEȘ PSD 24 iun. 2004
64.  Mihordea Mircea 26 MARAMUREȘ PRM
65.  Mocanu Vasile 24 IAȘI PSD
66.  Munteanu Tudor-Marius 29 NEAMȚ PSD 12 feb. 2001
67.  Nedelcu Mircea 22 HUNEDOARA PRM
68.  Németh Csaba 15 COVASNA UDMR
69.  Nica Dumitru 30 OLT PSD 25 mar. 2004
70.  Nicolaescu Ioan 28 MUREȘ PSD
71.  Nicolaescu Sergiu-Florin 2 ARAD PSD
72.  Novolan Traian 16 DÂMBOVIȚA PSD
73.  Ofileanu Vasile 39 VASLUI PRM 24 iun. 2004
74.  Onaca Dorel-Constantin 2 ARAD PRM
75.  Oprescu Sorin Mircea 42 BUCUREȘTI PSD
76.  Otiman Păun-Ion 37 TIMIȘ PNL
77.  Paleologu Alexandru 42 BUCUREȘTI PNL
78.  Pană Aurel 19 GIURGIU PD
79.  Pană Viorel-Marian 14 CONSTANȚA PSD
80.  Paștiu Ioan 1 ALBA PRM
81.  Păcurariu Iuliu 13 CLUJ PD
82.  Păcuraru Nicolae Paul Anton 18 GALAȚI PNL
83.  Păunescu Adrian 17 DOLJ PSD
84.  Penciuc Corin 33 SĂLAJ PNL
85.  Pete Ștefan 5 BIHOR UDMR
86.  Petrescu Ilie 20 GORJ PRM
87.  Platică-Vidovici Ilie 18 GALAȚI PSD
88.  Pop Dumitru Petru 28 MUREȘ PRM
89.  Pop de Popa Ioan 42 BUCUREȘTI PSD
90.  Popa Nicolae-Vlad 8 BRAȘOV PNL
91.  Popescu Dan-Mircea 36 TELEORMAN PSD
92.  Popescu Laurențiu Mircea 42 BUCUREȘTI PSD
93.  Prichici Emilian 4 BACĂU PSD
94.  Pricop Mihai-Radu 35 SUCEAVA PSD
95.  Prisăcaru Ghiorghi 35 SUCEAVA PSD
96.  Pruteanu George Mihail 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD neafiliat
97.  Pujină Nelu 7 BOTOȘANI PSD
98.  Puskás Valentin Zoltán 15 COVASNA UDMR
99.  Radu Constantin 17 DOLJ PSD
100.  Rahău Dan Nicolae 14 CONSTANȚA neafiliat
101.  Rece Traian 14 CONSTANȚA neafiliat
102.  Roibu Aristide 39 VASLUI PSD
103.  Roman Petre 42 BUCUREȘTI neafiliat
104.  Rotaru Florin 42 BUCUREȘTI PSD 1 apr. 2004
105.  Rovinaru Nicolae 25 ILFOV PSD 27 sep. 2004
106.  Rus Ioan Aurel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PRM
107.  Sârbulescu Ion 27 MEHEDINȚI PNL
108.  Seche Ion 8 BRAȘOV PSD
109.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
110.  Sin Niculae 19 GIURGIU PSD
111.  Sógor Csaba 21 HARGHITA UDMR
112.  Solcanu Ion 24 IAȘI PSD
113.  Szabó Károly Ferenc 32 SATU-MARE UDMR
114.  Șerbănoiu Constantin Dilly 17 DOLJ PSD 24 iun. 2004
115.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PSD
116.  Tărăcilă Doru Ioan 12 CĂLĂRAȘI PSD
117.  Theodorescu Răzvan Emil 24 IAȘI PSD
118.  Toma Constantin 10 BUZĂU PSD
119.  Tudor Corneliu Vadim 42 BUCUREȘTI PRM
120.  Ungheanu Mihai 3 ARGEȘ PRM
121.  Vasile Radu 3 ARGEȘ PD
122.  Văcăroiu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
123.  Vela Ion 11 CARAȘ-SEVERIN neafiliat
124.  Verestóy Attila 21 HARGHITA UDMR
125.  Voinea Melu 4 BACĂU PSD 18 ian. 2001
126.  Vornicu Sorin Adrian 29 NEAMȚ neafiliat
127.  Zanc Grigore 13 CLUJ PSD
128.  Zlăvog Gheorghe 30 OLT PRM 15 ian. 2001

Senatori care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Mischie Nicolae 20 GORJ PSD 21 dec. 2000
2.  Savu Gheorghe 23 IALOMIȚA PSD 21 dec. 2000
3.  Copilău Jenel 30 OLT PRM 8 ian. 2001
4.  Buză Constantin 41 VRANCEA PSD 15 ian. 2001
5.  Sechelariu Sergiu 4 BACĂU PSD 15 ian. 2001
6.  Timofte Alexandru-Radu 29 NEAMȚ PSD 12 feb. 2001
7.  Gherman Oliviu 42 BUCUREȘTI PSD 27 aug. 2001
8.  Maior Liviu 5 BIHOR PSD 24 mar. 2003
9.  Constantinescu Dan 4 BACĂU PNL 18 noi. 2003
10.  Alexa Constantin 42 BUCUREȘTI PSD 30 aug. 2001 22 mar. 2004
11.  Opriș Octavian 4 BACĂU PSD 19 mai 2004
12.  Predescu Ion 17 DOLJ PSD 14 iun. 2004
13.  Bădulescu Doru Laurian 25 ILFOV PSD 22 iun. 2004
14.  Nicolescu Constantin 3 ARGEȘ PSD 22 iun. 2004
15.  Fabini Hermann Armeniu 34 SIBIU PNL 24 iun. 2004
16.  Badea Dumitru 29 NEAMȚ PRM 28 iun. 2004
17.  Bichineț Corneliu 39 VASLUI PRM 28 iun. 2004
18.  Bunduc Gheorghe 38 TULCEA PRM 28 iun. 2004
19.  Bălălău Constantin 25 ILFOV PD 29 iun. 2004
20.  Maghiar Teodor 5 BIHOR PSD 3 apr. 2003 29 iun. 2004
21.  Pătru Nicolae 40 VÂLCEA PRM 30 aug. 2004
22.  Buraga Ioan 25 ILFOV PSD 24 iun. 2004 13 sep. 2004

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 august 2019, 19:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro