Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Legislatura 2000-2004
Lista deputatilor - grupuri parlamentare

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Abiței Ludovic 35 SUCEAVA
PRM 
2.  Afrăsinei Viorica 7 BOTOȘANI
PSD 
3.  Albu Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA
PD 
4.  Andea Petru 37 TIMIȘ
PSD 
5.  Andrei Ioan 1 ALBA
PSD 
6.  Andronescu Ecaterina 42 BUCUREȘTI
PSD 
7.  Antal István 21 HARGHITA
UDMR 
8.  Anton Marin 25 ILFOV
PNL 
9.  Antonescu George Crin Laurențiu 36 TELEORMAN
PNL 
10.  Antonescu Niculae Napoleon 31 PRAHOVA
PSD 
11.  Apostolescu Maria 24 IAȘI
PRM 
12.  Arghezi Mitzura Domnica 42 BUCUREȘTI
PRM 
13.  Ariton Gheorghe 14 CONSTANȚA
PRM 
14.  Armaș Iosif 12 CĂLĂRAȘI
PSD 
15.  Arnăutu Eugenu 17 DOLJ
PSD 
16.  Asztalos Ferenc 21 HARGHITA
UDMR 
17.  Avramescu Constantin-Gheorghe 42 BUCUREȘTI
PNL 
1 oct. 2003
18.  Baban Ștefan 7 BOTOȘANI
PRM 
19.  Babiuc Victor 8 BRAȘOV
PNL - până în apr. 2002
PD - din feb. 2003
20.  Bahrin Dorel 23 IALOMIȚA
PSD - până în sep. 2003
  - din dec. 2003
21.  Baltă Mihai 7 BOTOȘANI
PSD 
22.  Baltă Tudor 14 CONSTANȚA
PSD 
23.  Bar Mihai 5 BIHOR
PSD 
24.  Barbu Gheorghe 22 HUNEDOARA
PD 
25.  Bartoș Daniela 9 BRĂILA
PSD 
26.  Bădoiu Cornel 42 BUCUREȘTI
PSD 
27.  Bălăeț Mitică 12 CĂLĂRAȘI
PRM 
28.  Bălășoiu Amalia 8 BRAȘOV
PSD - până în sep. 2003
  - din dec. 2003
29.  Băncescu Ioan 35 SUCEAVA
PSD - până în dec. 2002
PRM - din dec. 2002
30.  Bâldea Ioan 42 BUCUREȘTI
PRM 
31.  Becsek-Garda Dezső-Kálmán 21 HARGHITA
UDMR 
32.  Bentu Dumitru 39 VASLUI
PSD 
33.  Bercăroiu Victor 31 PRAHOVA
PSD 
34.  Berceanu Radu Mircea 17 DOLJ
PD 
35.  Bereczki Endre 4 BACĂU
PSD 
36.  Birtalan Akos 15 COVASNA
UDMR 
37.  Bivolaru Ioan 29 NEAMȚ
PSD 
38.  Bîrsan Iulian-Gabriel 18 GALAȚI
PD 
1 sep. 2004
39.  Bleotu Vasile 40 VÂLCEA
PSD 
40.  Boabeș Dumitru 12 CĂLĂRAȘI
PSD 
41.  Boagiu Anca-Daniela 42 BUCUREȘTI
PD 
42.  Boajă Minică 42 BUCUREȘTI
PSD 
43.  Boboc Alexe 23 IALOMIȚA
PRM 
1 sep. 2004
44.  Bogdan Daniel Marius 42 BUCUREȘTI
PD 
29 iun. 2004
45.  Boiangiu Cornel 17 DOLJ
PNL - până în apr. 2002
neafiliat - din apr. 2002
46.  Bolcaș Lucian Augustin 10 BUZĂU
PRM 
47.  Böndi Gyöngyike 26 MARAMUREȘ
UDMR 
48.  Borbély László 28 MUREȘ
UDMR 
49.  Bozgă Ion 30 OLT
PSD 
6 feb. 2001
50.  Bran Vasile 8 BRAȘOV
PD 
51.  Brînzan Ovidiu 37 TIMIȘ
PSD 
52.  Brudașcu Dan 13 CLUJ
PRM 
53.  Bucur Constantin 20 GORJ
PRM 
54.  Bucur Mircea 34 SIBIU
PRM - până în mai 2001
PSD - din sep. 2001
55.  Buga Florea 36 TELEORMAN
PRM 
56.  Burnei Ion 3 ARGEȘ
PSD 
57.  Buruiană Aprodu Daniela 18 GALAȚI
PRM 
58.  Buzea Cristian Valeriu 19 GIURGIU
PRM 
59.  Calcan Valentin Gigel 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
60.  Canacheu Costică 42 BUCUREȘTI
PD 
61.  Cazan Romeo Gheorghe Leonard 29 NEAMȚ
PSD 
62.  Cazimir Ștefan 42 BUCUREȘTI
PSD 
6 feb. 2001
63.  Cășunean-Vlad Adrian 15 COVASNA
PSD 
64.  Cerchez Metin  
Minoritati 
65.  Chelbea Aurel 23 IALOMIȚA
PSD 
1 sep. 2004
66.  Cherescu Pavel 5 BIHOR
PRM - până în feb. 2002
PSD - din feb. 2002
 - până în sep. 2003
neafiliat - din sep. 2003
67.  Ciontu Corneliu 42 BUCUREȘTI
PRM 
68.  Ciopraga Mircea 42 BUCUREȘTI
PNL 
18 oct. 2004
69.  Ciuceanu Radu 30 OLT
PRM 
70.  Cîrstoiu Ion 3 ARGEȘ
PD 
71.  Cladovan Teodor 5 BIHOR
PD 
72.  Cliveti Minodora 4 BACĂU
PSD 
73.  Coifan Viorel-Gheorghe 37 TIMIȘ
PNL 
74.  Cojocaru Nicu 2 ARAD
PRM - până în sep. 2001
PSD - din dec. 2001
 - până în sep. 2003
neafiliat - din sep. 2003
75.  Crăciun Dorel Petru 35 SUCEAVA
PSD 
76.  Creț Nicoară 2 ARAD
PRM - până în feb. 2002
PSD - din feb. 2002
77.  Cristea Marin 19 GIURGIU
PSD 
78.  Crișan Emil 1 ALBA
PRM 
79.  Dan Matei-Agathon 4 BACĂU
PSD 
80.  Dăianu Dorin 42 BUCUREȘTI
PSD 
24 iun. 2003
81.  Dănilă Vasile 37 TIMIȘ
PNL 
1 sep. 2004
82.  Delureanu Virgil 30 OLT
PSD 
18 oct. 2004
83.  Dinu Gheorghe 8 BRAȘOV
PRM 
84.  Dobre Traian 24 IAȘI
PSD 
85.  Dobrescu Smaranda 42 BUCUREȘTI
PSD 
86.  Dolănescu Ion 25 ILFOV
PRM 
87.  Dorian Dorel  
Minoritati 
88.  Dorneanu Valer 24 IAȘI
PSD 
89.  Dragomir Dumitru 40 VÂLCEA
PRM 
90.  Dragoș Liviu Iuliu 32 SATU-MARE
PNL 
91.  Dragu George 9 BRĂILA
PSD 
92.  Drețcanu Doina Micșunica 7 BOTOȘANI
PSD 
6 feb. 2001
93.  Dumitrescu Cristian-Sorin 35 SUCEAVA
PD - până în mai 2001
PSD - din sep. 2001
94.  Dumitriu Carmen 41 VRANCEA
PSD 
95.  Duțu Constantin 42 BUCUREȘTI
PRM 
96.  Duțu Gheorghe 8 BRAȘOV
PSD 
97.  Enescu Nicolae 34 SIBIU
PRM 
98.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE
UDMR 
99.  Eserghep Gelil 14 CONSTANȚA
PRM 
100.  Fâcă Mihail 31 PRAHOVA
PSD 
101.  Firczak Gheorghe  
Minoritati 
102.  Florea Ana  
Minoritati 
103.  Florescu Ion 20 GORJ
PSD 
104.  Fotopolos Sotiris  
Minoritati 
105.  Georgescu Filip 3 ARGEȘ
PSD 
106.  Gheorghe Valeriu 4 BACĂU
PNL 
107.  Gheorghiof Titu Nicolae 2 ARAD
PNL 
  
108.  Gheorghiu Adrian 19 GIURGIU
PSD 
109.  Gheorghiu Viorel 25 ILFOV
PSD 
110.  Gingaraș Georgiu 3 ARGEȘ
PSD 
111.  Giuglea Ștefan 14 CONSTANȚA
PSD 
112.  Godja Petru 26 MARAMUREȘ
PSD 
113.  Grădinaru Nicolae 30 OLT
PSD - până în sep. 2003
PRM - din sep. 2003
114.  Grigoraș Neculai 17 DOLJ
PSD 
115.  Gubandru Aurel 10 BUZĂU
PSD 
116.  Gurzău Adrian 13 CLUJ
PD 
1 sep. 2004
117.  Gvozdenovici Slavomir  
Minoritati 
118.  Hașotti Puiu 14 CONSTANȚA
PNL 
119.  Hogea Vlad Gabriel 24 IAȘI
PRM 
120.  Hossu Valentin Tiberiu 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
1 sep. 2004
121.  Hrebenciuc Viorel 4 BACĂU
PSD 
122.  Ianculescu Marian 36 TELEORMAN
PSD 
123.  Ifrim Mircea 26 MARAMUREȘ
PRM 
124.  Ignat Miron  
Minoritati 
125.  Iliescu Valentin Adrian 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PSD - până în oct. 2003
PD - din oct. 2003
126.  Ionel Adrian 24 IAȘI
PSD 
127.  Ionel Viorel 27 MEHEDINȚI
PRM 
29 iun. 2004
128.  Ionescu Anton 13 CLUJ
PNL 
129.  Ionescu Cornelia 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
1 sep. 2004
130.  Ionescu Costel Marian 16 DÂMBOVIȚA
PRM 
131.  Ionescu Dan 2 ARAD
PD - până în mai 2001
PSD - din mai 2001
132.  Ionescu Daniel 41 VRANCEA
PRM 
133.  Ionescu Mihaela 42 BUCUREȘTI
PRM 
134.  Ionescu Răzvan 5 BIHOR
PSD 
135.  Ionescu Smaranda Eugenia 9 BRĂILA
PRM 
136.  Iordache Florin 30 OLT
PSD 
137.  Iriza Marius 11 CARAȘ-SEVERIN
PRM 
5 feb. 2002
138.  Iriza Scarlat 20 GORJ
PSD 
139.  Ivănescu Paula Maria 31 PRAHOVA
PD 
  
140.  Jipa Florina Ruxandra 42 BUCUREȘTI
PRM 
141.  Kedves Emeric 21 HARGHITA
UDMR 
29 iun. 2004
142.  Kelemen Atilla-Béla-László 28 MUREȘ
UDMR 
143.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA
UDMR 
144.  Kerekes Károly 28 MUREȘ
UDMR 
145.  Kónya-Hamar Sándor 13 CLUJ
UDMR 
146.  Lari-Iorga Leonida 35 SUCEAVA
PRM 
147.  Lazăr Maria 18 GALAȚI
PSD 
148.  Lăpădat Ștefan 27 MEHEDINȚI
PRM - până în oct. 2004
neafiliat - din oct. 2004
149.  Lăpușan Alexandru 13 CLUJ
PSD 
150.  Leonăchescu Nicolae 3 ARGEȘ
PRM 
151.  Lepădatu Lucia Cornelia 18 GALAȚI
PSD 
152.  Lepșa Victor Sorin 38 TULCEA
PD - până în sep. 2004
neafiliat - din sep. 2004
153.  Loghin Irina 17 DOLJ
PRM 
154.  Longher Ghervazen  
Minoritati 
16 apr. 2002
155.  Luchian Ion 31 PRAHOVA
PNL 
156.  Magheru Paul 5 BIHOR
PRM 
157.  Maior Dorin Lazăr 8 BRAȘOV
PRM - până în mai 2001
PSD - din sep. 2001
158.  Makkai Grigore 28 MUREȘ
UDMR 
159.  Man Mircea 26 MARAMUREȘ
PD 
160.  Manolescu Oana  
Minoritati 
161.  Marcu Gheorghe 7 BOTOȘANI
PSD 
162.  Marcu Grigore 39 VASLUI
PSD 
30 iun. 2004
163.  Mardari Ludovic 37 TIMIȘ
PRM 
164.  Marin Gheorghe 3 ARGEȘ
PSD 
165.  Marineci Ionel 36 TELEORMAN
PSD 
166.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA
UDMR 
167.  Mălaimare Mihai Adrian 7 BOTOȘANI
PSD 
168.  Mărăcineanu Adrian 31 PRAHOVA
PRM 
169.  Mândrea-Muraru Mihaela 2 ARAD
PSD 
170.  Mândroviceanu Vasile 35 SUCEAVA
PNL - până în mar. 2001
neafiliat - din mar. 2001
171.  Mera Alexandru Liviu 39 VASLUI
PD 
172.  Merce Ilie 16 DÂMBOVIȚA
PRM 
173.  Miclea Ioan 13 CLUJ
PRM 
174.  Micula Cătălin 33 SĂLAJ
PNL 
175.  Mihăilescu Petru Șerban 31 PRAHOVA
PSD 
176.  Mihălcescu Carmen-Ileana 4 BACĂU
PSD 
177.  Mincu Iulian 23 IALOMIȚA
PRM 
178.  Mircea Costache 10 BUZĂU
PRM 
179.  Mirciov Petru  
Minoritati 
180.  Miron Vasile 4 BACĂU
PSD 
181.  Mitrea Manuela 27 MEHEDINȚI
PSD 
182.  Mitrea Miron Tudor 41 VRANCEA
PSD 
183.  Mitu Octavian 14 CONSTANȚA
PSD 
184.  Mițaru Anton 40 VÂLCEA
PSD 
185.  Mînzînă Ion 3 ARGEȘ
PRM 
186.  Mocanu Alexandru 36 TELEORMAN
PD 
27 mai 2003
187.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN
PSD 
6 feb. 2001
188.  Mocioi Ion 20 GORJ
PRM 
189.  Mogoș Ion 24 IAȘI
PNL - până în apr. 2002
PD - din sep. 2003
190.  Mohora Tudor 35 SUCEAVA
PSD 
191.  Moisescu George Dumitru 9 BRĂILA
PRM 
192.  Moisescu Vlad-Octavian 42 BUCUREȘTI
PNL 
29 iun. 2004
193.  Moisoiu Adrian 28 MUREȘ
PRM 
194.  Moiș Văsălie 32 SATU-MARE
PRM 
195.  Moldovan Petre 26 MARAMUREȘ
PSD 
196.  Moldoveanu Eugenia 31 PRAHOVA
PSD 
197.  Moraru Constantin Florentin 3 ARGEȘ
PRM - până în feb. 2002
PSD - din feb. 2002
 - până în sep. 2003
neafiliat - din sep. 2003
198.  Moș Augusta-Maria 26 MARAMUREȘ
PSD 
20 sep. 2004
199.  Motoc Marian-Adrian 14 CONSTANȚA
PSD 
6 feb. 2001
200.  Muscă Monica Octavia 11 CARAȘ-SEVERIN
PNL 
201.  Mușetescu Tiberiu-Ovidiu 36 TELEORMAN
PSD 
202.  Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen 8 BRAȘOV
UDMR 
15 noi. 2004
203.  Naidin Petre 12 CĂLĂRAȘI
PSD - până în sep. 2003
neafiliat - din sep. 2003
204.  Nan Nicolae 34 SIBIU
PD 
205.  Nassar Rodica 42 BUCUREȘTI
PSD 
206.  Naum Liana Elena 14 CONSTANȚA
PSD 
207.  Nădejde Vlad-George 22 HUNEDOARA
PSD - până în feb. 2004
PRM - din feb. 2004
208.  Năstase Adrian 42 BUCUREȘTI
PSD 
209.  Năstase Ioan Mihai 13 CLUJ
PRM - până în sep. 2001
PSD - din dec. 2001
 - până în sep. 2003
neafiliat - din sep. 2003
210.  Neacșu Ilie 22 HUNEDOARA
PRM - până în feb. 2002
PSD - din feb. 2002
211.  Neagu Ion 42 BUCUREȘTI
PSD 
212.  Neagu Victor 25 ILFOV
PSD 
213.  Neamțu Horia Ion 10 BUZĂU
PSD 
214.  Neamțu Tiberiu Paul 24 IAȘI
PSD 
215.  Nechifor Cristian 24 IAȘI
PSD 
216.  Nica Dan 18 GALAȚI
PSD 
217.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 28 MUREȘ
PNL 
218.  Nicolescu Mihai 17 DOLJ
PSD 
219.  Nicolicea Eugen 27 MEHEDINȚI
PSD 
220.  Niculescu Constantin 38 TULCEA
PSD 
221.  Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae 14 CONSTANȚA
PD - până în feb. 2003
PSD - din feb. 2003
222.  Nistor Vasile 4 BACĂU
PD 
223.  Niță Constantin 8 BRAȘOV
PSD 
224.  Oltean Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PD 
225.  Olteanu Ionel 10 BUZĂU
PSD 
226.  Oltei Ion 35 SUCEAVA
PSD 
227.  Onisei Ioan 29 NEAMȚ
PD 
228.  Palade Doru Dumitru 7 BOTOȘANI
PRM 
229.  Pambuccian Varujan  
Minoritati 
230.  Pașcu Ioan Mircea 32 SATU-MARE
PSD 
231.  Pataki Iulia 42 BUCUREȘTI
UDMR 
232.  Păduroiu Valentin 33 SĂLAJ
PRM - până în mai 2001
PSD - din sep. 2001
233.  Pășcuț Ștefan 22 HUNEDOARA
PRM 
6 feb. 2001
234.  Păun Nicolae  
Minoritati 
235.  Pécsi Francisc 32 SATU-MARE
UDMR 
236.  Pereș Alexandru 1 ALBA
PD 
237.  Petrescu Ovidiu Cameliu 10 BUZĂU
PSD 
238.  Petruș Octavian Constantin 39 VASLUI
PSD - până în sep. 2003
PRM - din dec. 2003
239.  Pleșa Eugen Lucian 28 MUREȘ
PRM 
240.  Podgorean Radu 34 SIBIU
PSD 
241.  Popa Constanța 30 OLT
PRM 
242.  Popa Cornel 5 BIHOR
PNL 
243.  Popa Virgil 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
244.  Popescu Costel-Eugen 30 OLT
PRM 
22 oct. 2001
245.  Popescu Dan Ioan 42 BUCUREȘTI
PSD 
246.  Popescu Dorin Grigore 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PNL 
247.  Popescu Gheorghe 20 GORJ
PSD 
248.  Popescu Kanty Cătălin 41 VRANCEA
PSD 
249.  Popescu Virgil 17 DOLJ
PSD 
250.  Popescu Bejat Ștefan Marian 20 GORJ
PD 
251.  Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton 42 BUCUREȘTI
PNL 
252.  Posea Petre 10 BUZĂU
PSD 
253.  Predică Vasile 40 VÂLCEA
PRM - până în feb. 2002
PSD - din feb. 2002
 - până în noi. 2002
PNL - din noi. 2002
254.  Pribeanu Gheorghe 37 TIMIȘ
PRM 
255.  Priboi Ristea 41 VRANCEA
PSD 
256.  Purceld Octavian-Mircea 37 TIMIȘ
PRM 
257.  Pușcaș Vasile 13 CLUJ
PSD 
258.  Puwak Hildegard-Carola 37 TIMIȘ
PSD 
259.  Puzdrea Dumitru 29 NEAMȚ
PRM 
260.  Radan Mihai  
Minoritati 
261.  Raicu Romeo Marius 42 BUCUREȘTI
PD 
262.  Rasovan Dan Grigore 11 CARAȘ-SEVERIN
PSD 
263.  Rădoi Ion 19 GIURGIU
PSD 
264.  Rădulescu Vasile-Relu 40 VÂLCEA
PSD 
15 iun. 2004
265.  Roșculeț Gheorghe 8 BRAȘOV
PSD 
5 mar. 2001
266.  Rus Emil 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PRM 
267.  Rus Ioan 22 HUNEDOARA
PSD 
268.  Rușanu Dan Radu 22 HUNEDOARA
PNL 
269.  Sadici Octavian 39 VASLUI
PRM 
270.  Sali Negiat  
Minoritati 
271.  Sandache Cristian 24 IAȘI
PSD 
272.  Sandu Alecu 35 SUCEAVA
PD - până în noi. 2002
PSD - din noi. 2002
273.  Sandu Ion Florentin 18 GALAȚI
PSD 
274.  Sarkady Zsolt Csaba 5 BIHOR
UDMR 
29 iun. 2004
275.  Sassu Alexandru 37 TIMIȘ
PD - până în feb. 2003
PSD - din feb. 2003
276.  Satnoianu Tănase 31 PRAHOVA
PRM 
1 sep. 2004
277.  Saulea Dănuț Neculai 18 GALAȚI
PRM 
278.  Savu Vasile Ioan  
Minoritati 
279.  Săpunaru Nini 41 VRANCEA
PNL 
280.  Sârbu Marian 12 CĂLĂRAȘI
PSD 
281.  Sbârcea Tiberiu Sergius 28 MUREȘ
PSD 
26 mar. 2001
282.  Selagea Constantin 1 ALBA
PSD 
283.  Semcu Adrian Emanuil 31 PRAHOVA
PNL 
24 iun. 2003
284.  Sersea Nicolae 4 BACĂU
PSD 
285.  Severin Adrian 42 BUCUREȘTI
PSD 
286.  Simedru Dan Coriolan 1 ALBA
PNL 
287.  Simion Sebastian 39 VASLUI
PSD 
30 iun. 2004
288.  Sirețeanu Mihail 31 PRAHOVA
PSD 
289.  Sonea Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
PRM - până în iun. 2004
neafiliat - din iun. 2004
290.  Spiridon Nicu 40 VÂLCEA
PSD 
291.  Stan Ioan 35 SUCEAVA
PSD 
292.  Stan Ion 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
293.  Stana-Ionescu Ileana  
Minoritati 
294.  Stanciu Anghel 24 IAȘI
PRM 
295.  Stanciu Zisu 39 VASLUI
PRM - până în iun. 2001
PSD - din sep. 2001
296.  Stănescu Alexandru-Octavi 3 ARGEȘ
PSD 
297.  Stănișoară Mihai 27 MEHEDINȚI
PD 
298.  Stoian Mircea 14 CONSTANȚA
PRM 
18 ian. 2001
299.  Stroe Radu 26 MARAMUREȘ
PNL 
300.  Stuparu Timotei 36 TELEORMAN
PSD 
301.  Suciu Vasile 13 CLUJ
PSD 
  
302.  Suditu Gheorghe 34 SIBIU
PSD 
6 feb. 2001
303.  Székely Ervin-Zoltan 5 BIHOR
UDMR 
304.  Szilágyi Zsolt 5 BIHOR
UDMR - până în iun. 2004
neafiliat - din iun. 2004
305.  Șnaider Paul 29 NEAMȚ
PRM 
306.  Ștefan Ion 9 BRĂILA
PSD 
307.  Ștefănescu Codrin 1 ALBA
PRM - până în mai 2001
PSD - din sep. 2001
308.  Ștefănoiu Luca 26 MARAMUREȘ
PRM - până în feb. 2001
PSD - din sep. 2001
309.  Știrbeț Cornel 34 SIBIU
PNL 
20 feb. 2001
310.  Tamás Sándor 15 COVASNA
UDMR 
311.  Tămagă Constantin 3 ARGEȘ
PSD 
8 noi. 2004
312.  Tărâță Culiță 29 NEAMȚ
PSD 
313.  Târpescu Pavel 24 IAȘI
PSD 
314.  Tcaciuc Ștefan  
Minoritati 
315.  Timiș Ioan 22 HUNEDOARA
PSD 
316.  Todoran Pavel 28 MUREȘ
PSD 
317.  Tofan Sergiu Mihail 18 GALAȚI
PNL 
7 sep. 2004
318.  Tokay Gheorghe 2 ARAD
UDMR 
319.  Toró Tiberiu 37 TIMIȘ
UDMR 
320.  Tudor Marcu 31 PRAHOVA
PRM 
321.  Tudose Mihai 9 BRĂILA
PSD 
322.  Tuducan Teodor Crăciun 11 CARAȘ-SEVERIN
PD 
29 iun. 2004
323.  Tunaru Raj-Alexandru 38 TULCEA
PRM - până în dec. 2001
PSD - din sep. 2002
 - până în sep. 2004
neafiliat - din sep. 2004
324.  Țibulcă Alexandru 29 NEAMȚ
PSD 
325.  Țocu Iulian Costel 29 NEAMȚ
PSD 
326.  Varga Attila 32 SATU-MARE
UDMR 
327.  Vasile Aurelia 42 BUCUREȘTI
PSD 
328.  Vasilescu Lia Olguța 17 DOLJ
PRM 
329.  Vasilescu Nicolae 17 DOLJ
PRM 
330.  Vasilescu Valentin 42 BUCUREȘTI
PRM - până în feb. 2004
neafiliat - din feb. 2004
331.  Vâlva Melania 4 BACĂU
PRM 
1 sep. 2004
332.  Vekov Károly-János 13 CLUJ
UDMR 
333.  Verbina Dan 38 TULCEA
PSD 
334.  Vida Iuliu 33 SĂLAJ
UDMR 
335.  Voicu Mădălin-Ștefan 42 BUCUREȘTI
PSD 
336.  Voinea Florea 17 DOLJ
PSD - până în sep. 2003
neafiliat - din sep. 2003
337.  Voinea Olga Lucheria 18 GALAȚI
PSD - până în sep. 2003
neafiliat - din sep. 2003
338.  Winkler Iuliu 22 HUNEDOARA
UDMR 
339.  Wittstock Eberhard-Wolfgang  
Minoritati 
340.  Zăvoianu Ioan Dorel 2 ARAD
PSD 
341.  Zgonea Valeriu Ștefan 17 DOLJ
PSD 

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Comănici Radu 14 CONSTANȚA
PRM 
18 dec. 2000
2.  Fazakaș Laszlo 5 BIHOR
UDMR 
18 dec. 2000
3.  Stolojan Theodor Dumitru 42 BUCUREȘTI
PNL 
18 dec. 2000
4.  Avram Costel 22 HUNEDOARA
PRM 
10 ian. 2001
5.  Crețu Corina 42 BUCUREȘTI
PSD 
10 ian. 2001
6.  Cucu Aurel 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
10 ian. 2001
7.  Știreanu Octavian 14 CONSTANȚA
PSD 
10 ian. 2001
8.  Cindrea Ioan 34 SIBIU
PSD 
12 ian. 2001
9.  Bălan Marian 23 IALOMIȚA
PSD 
16 ian. 2001
10.  Bălan Gheorghe Pavel 11 CARAȘ-SEVERIN
PSD 
17 ian. 2001
11.  Rusu Horia Mircea 34 SIBIU
PNL 
29 ian. 2001
12.  Chirobocea Petre 14 CONSTANȚA
PSD 
5 feb. 2001
13.  Diaconescu Marin 30 OLT
PSD 
5 feb. 2001
14.  Macaleți Costică 7 BOTOȘANI
PSD 
5 feb. 2001
15.  Fulga Gheorghe 8 BRAȘOV
PSD 
20 feb. 2001
16.  Natea Ovidiu 28 MUREȘ
PSD 
12 mar. 2001
17.  Florescu Nicolae-Doru 30 OLT
PRM 
9 oct. 2001
18.  Andrei Zeno 11 CARAȘ-SEVERIN
PRM 
23 dec. 2001
19.  Ilie Aurel-Constantin 26 MARAMUREȘ
PSD 
11 mar. 2002
20.  Babiaș Iohan-Peter  
Minoritati - până în mar. 2002
14 mar. 2002
21.  Videanu Adriean 36 TELEORMAN
PD 
19 mai 2003
22.  Teculescu Constantin 42 BUCUREȘTI
PSD 
9 iun. 2003
23.  Patriciu Dan Costache Dinu 31 PRAHOVA
PNL 
18 iun. 2003
24.  Stoica Valeriu 42 BUCUREȘTI
PNL - până în oct. 2003
29 sep. 2003
25.  Gaspar Acsinte 40 VÂLCEA
PSD 
14 iun. 2004
26.  Chiliman Andrei Ioan 42 BUCUREȘTI
PNL 
24 iun. 2004
27.  Holtea Iancu 27 MEHEDINȚI
PRM 
25 iun. 2004
28.  Ráduly Róbert Kálmán 21 HARGHITA
UDMR - până în iun. 2004
27 iun. 2004
29.  Frunzăverde Sorin 11 CARAȘ-SEVERIN
PD 
28 iun. 2004
30.  Kovacs Zoltan 5 BIHOR
UDMR 
28 dec. 2000 28 iun. 2004
31.  Negoiță Liviu Gheorghe 42 BUCUREȘTI
PD - până în iun. 2004
28 iun. 2004
32.  Buzatu Dumitru 39 VASLUI
PSD 
30 iun. 2004
33.  Mihalachi Vasile 39 VASLUI
PSD 
30 iun. 2004
34.  Boc Emil 13 CLUJ
PD - până în iul. 2004
  
1 iul. 2004
35.  Rădulescu Grigore Emil 31 PRAHOVA
PRM 
5 iul. 2004
36.  Bogea Angela 4 BACĂU
PRM 
9 iul. 2004
37.  Ana Gheorghe 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
10 iul. 2004
38.  Nicolae Ion 16 DÂMBOVIȚA
PSD 
6 feb. 2001 10 iul. 2004
39.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI
PNL - până în iul. 2004
12 iul. 2004
40.  Drăgănescu Ovidiu-Virgil 37 TIMIȘ
PNL - până în iul. 2004
12 iul. 2004
41.  Toader Mircea-Nicu 18 GALAȚI
PD 
12 iul. 2004
42.  Ciupercă Vasile Silvian 23 IALOMIȚA
PSD 
18 ian. 2001 13 iul. 2004
43.  Vișinescu Marinache 23 IALOMIȚA
PRM 
18 iul. 2004
44.  Roșca Radu-Vasile 26 MARAMUREȘ
PSD 
7 oct. 2003 23 iul. 2004
45.  Georgescu Florin 30 OLT
PSD 
11 oct. 2004
46.  Pop Napoleon 42 BUCUREȘTI
PNL - din dec. 2000
 - până în oct. 2004
  
28 dec. 2000 11 oct. 2004
47.  Daraban Aurel 14 CONSTANȚA
PSD 
18 ian. 2001 30 oct. 2004
48.  Chiriță Dumitru 3 ARGEȘ
PSD 
1 noi. 2004
49.  Kovacs Csaba-Tiberiu 8 BRAȘOV
UDMR 
11 noi. 2004
50.  Baciu Mihai 24 IAȘI
PD - până în feb. 2004
PSD - din feb. 2004
 - până în noi. 2004
22 noi. 2004
51.  Bara Radu Liviu 33 SĂLAJ
PSD 
1 dec. 2004
52.  Meșca Sever 4 BACĂU
PRM - până în feb. 2002
PSD - din feb. 2002
 - până în dec. 2004
1 dec. 2004

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 septembrie 2019, 5:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro