Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Prisăcaru Ghiorghi senator PSD
2. Membri Berceanu Radu Mircea deputat PD
3.   Brînzan Ovidiu deputat PSD
4.   Buzatu Gheorghe senator PRM 9.12.2002
5.   Coifan Viorel-Gheorghe deputat PNL 17.11.2003
6.   Frunda György senator UDMR
7.   Ilașcu Ilie senator PRM
8.   Olteanu Ionel deputat PSD
9.   Popa Virgil deputat PSD
10.   Severin Adrian deputat PSD 9.12.2002
11. Supleanți Canacheu Costică deputat PD 5.05.2004
12.   Cliveti Minodora deputat PSD
13.   Ionescu Daniel deputat PRM
14.   Kelemen Atilla-Béla-László deputat UDMR
15.   Mocioi Ion deputat PRM
16.   Popescu Dan-Mircea senator PSD 9.12.2002
17.   Tudose Mihai deputat PSD
18.   Voinea Florea deputat 

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Hrebenciuc Viorel deputat PSD 28.11.2002
2. Stoica Valeriu deputat PNL 29.09.2003
3. Tudor Corneliu Vadim senator PRM 9.12.2002

Fosti membri supleanti

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Baciu Mihai deputat PSD 5.05.2004
2. Bădulescu Doru Laurian senator PSD 9.12.2002
3. Chiliman Andrei Ioan deputat PNL 17.11.2003 24.06.2004
4. Coifan Viorel-Gheorghe deputat PNL 17.11.2003
5. Fulga Gheorghe deputat PSD 20.02.2001

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 septembrie 2019, 7:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro