Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Solcanu Ion senator PSD
2. Vicepreședinți Ionescu Smaranda Eugenia deputat PRM
3.   Niculescu Constantin deputat PSD
4. Secretari Ciocârlie Alin Theodor
din 2 mar. 2004
senator PSD 2.03.2004
5.   Dragoș Liviu Iuliu deputat PNL
6. Membri Bădoiu Cornel deputat PSD
7.   Böndi Gyöngyike deputat UDMR 2.03.2004
8.   Duțu Constantin deputat PRM 26.04.2001
9.   Gogoi Ion senator PSD
10.   Grădinaru Nicolae deputat PRM
11.   Gvozdenovici Slavomir deputat Minoritati
12.   Iordache Florin deputat PSD
13.   Ivănescu Paula Maria deputat PD
14.   Matei Viorel senator PSD 2.03.2004
15.   Nassar Rodica deputat PSD
16.   Sârbulescu Ion senator PNL
17.   Sonea Ioan deputat 
18.   Stanciu Anghel deputat PRM
19.   Stănescu Alexandru-Octavi deputat PSD
20.   Țocu Iulian Costel deputat PSD
21.   Vornicu Sorin Adrian senator 
22.   Zgonea Valeriu Ștefan deputat PSD

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Secretari Bindea Liviu-Doru
până în 2 mar. 2004
senator 

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Badea Dumitru senator PRM 28.06.2004
2. Bindea Liviu-Doru senator  2.03.2004
3. Kovacs Csaba-Tiberiu deputat UDMR 11.11.2004
4. Pătru Nicolae senator PRM 30.08.2004
5. Pécsi Francisc deputat UDMR 2.03.2004
6. Rece Traian senator  2.03.2004
7. Ștefănoiu Luca deputat PSD 13.02.2001

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 2:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro