Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Stan Ioan senator PSD
2. Vicepreședinți Oprea Dumitru deputat PNL
3.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD
4. Secretari Marin Gheorghe senator PSD
5.   Mihail Radu-Mihai senator USR
6. Trezorier Derzsi Ákos senator UDMR
7. Membri Boboc Valentin Gabriel deputat PSD
8.   Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD
9.   Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat Neafiliați
10.   Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD
11.   Kelemen Hunor deputat UDMR
12.   Nosa Iuliu deputat PSD
13.   Oprea Mario-Ovidiu senator PNL
14.   Palăr Ionel deputat PNL
15.   Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati
16.   Popescu Nicolae-Daniel deputat USR 23.12.2019
17.   Răduț Violeta deputat PSD 27.02.2019
18.   Rotaru Alexandru deputat PSD 7.02.2018
19.   Stănescu Paul senator PSD
20.   Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD 23.09.2017
21.   Șovăială Constantin deputat PNL
22.   Todor Adrian deputat PSD
23.   Tudor Beatrice deputat PSD
24.   Vela Ion-Marcel senator PNL
25.   Voicu Mihai Alexandru deputat PNL

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Andrușcă Dănuț deputat PSD 7.02.2018
2. Ghinea Cristian deputat USR 14.06.2019
3. Petric Octavian deputat PRO Europa 27.02.2019
4. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP 23.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 23:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro