Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Romașcanu Lucian
din 4 iul. 2018
senator PSD
2. Membri Dobre Victor Paul deputat PNL
3.   Dunava Costel Neculai deputat PSD
4.   Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL
5.   Movilă Petru deputat PMP
6.   Sibinescu Ionuț senator PSD
7.   Silistru Doina senator PSD 4.07.2018
8. Supleanți Cocoș Vasile deputat PSD
9.   Gheorghe Andrei Daniel
din 24 iun. 2020
deputat PNL
10.   Păle Dănuț deputat PSD
11.   Simonis Alfred - Robert deputat PSD
12.   Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR
13.   Teodorovici Eugen Orlando
din 4 iul. 2018
senator PSD
14.   Țapu Nazare Eugen senator PNL

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Birchall Ana
din 13 sep. 2017 - până în 29 ian. 2018
deputat Neafiliați 13.09.2017
2.   Ponta Victor-Viorel
până în 13 sep. 2017
deputat PRO România

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Alexe Costel deputat PNL 24.06.2020
2. Birchall Ana deputat Neafiliați 13.09.2017 29.01.2018
3. Ponta Victor-Viorel deputat PRO România 13.09.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 octombrie 2020, 19:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro