Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

Ion Solcanu
Ion Solcanu
senator PSD
Președinte
Ecaterina Andronescu Dumitru Avram Liviu-Bogdan Ciucă Traian Dobre
Ecaterina Andronescu
deputat PSD
membru
Dumitru Avram
deputat PRM
membru
din 24 sep. 2008
Liviu-Bogdan Ciucă
deputat PC
membru
Traian Dobre
deputat PNL
membru
din 24 sep. 2008
Doina Micșunica Drețcanu Andrei Dominic Gerea Slavomir Gvozdenovici Vasile Ion
Doina Micșunica Drețcanu
deputat PSD
membru
Andrei Dominic Gerea
deputat PNL
membru
Slavomir Gvozdenovici
deputat Minoritati
membru
Vasile Ion
senator PSD
membru
Nicolae-Marian Iorga Paula Maria Ivănescu Andrei-Gheorghe Király Vladimir Alexandru Mănăstireanu
Nicolae-Marian Iorga
senator PRM
membru
din 24 sep. 2008
Paula Maria Ivănescu
senator PD-L
membru
Andrei-Gheorghe Király
deputat UDMR
membru
Vladimir Alexandru Mănăstireanu
deputat PSD
membru
Costache Mircea Liviu Alexandru Miroșeanu Alexandru Mocanu Emil Radu Moldovan
Costache Mircea
deputat PC
membru
din 10 mai 2006
Liviu Alexandru Miroșeanu
deputat PD-L
membru
Alexandru Mocanu
deputat PD-L
membru
Emil Radu Moldovan
deputat PSD
membru
din 20 dec. 2005
Mircea Valer Pușcă Ioan Stan Anghel Stanciu Șerban-Cezar Strătilă
Mircea Valer Pușcă
deputat PNL
membru
din 24 sep. 2008
Ioan Stan
deputat PSD
membru
din 20 sep. 2006
Anghel Stanciu
deputat PSD
membru
Șerban-Cezar Strătilă
senator PNL
membru
Gheorghe Vergil Șerbu Valeriu Tabără Corneliu Vadim Tudor Vilmos Zsombori
Gheorghe Vergil Șerbu
senator PNL
membru
Valeriu Tabără
deputat PD-L
membru
Corneliu Vadim Tudor
senator PRM
membru
din 23 mar. 2006
Vilmos Zsombori
senator UDMR
membru
din 24 sep. 2008

Fosti membri

Dumitru Avram Liviu-Doru Bindea Petru Călian Liviu Codîrlă
Dumitru Avram
deputat PRM
din 20 dec. 2005
până în 20 sep. 2006
Liviu-Doru Bindea
senator PRM
până în 4 ian. 2006
Petru Călian
deputat PD-L
până în 10 mai 2006
Liviu Codîrlă
deputat PD-L
din 20 dec. 2005
până în 24 sep. 2008
Valentin Dinescu Dragoș Petre Dumitriu Dragoș Petre Dumitriu Titu Nicolae Gheorghiof
Valentin Dinescu
senator PRM
din 20 iun. 2007
până în 12 ian. 2008
Dragoș Petre Dumitriu
deputat PC
din 20 sep. 2006
până în 20 iun. 2007
Dragoș Petre Dumitriu
deputat PC
până în 20 dec. 2005
Titu Nicolae Gheorghiof
deputat PNL
până în 25 mar. 2008
Sorin Dan Mihalache Ionel Palăr Radu Podgorean Daciana Octavia Sârbu
Sorin Dan Mihalache
deputat PSD
până în 20 sep. 2006
Ionel Palăr
deputat PNL
până în 24 iul. 2008
Radu Podgorean
deputat PSD
până în 20 dec. 2005
Daciana Octavia Sârbu
deputat PSD
până în 20 dec. 2005
Csaba Sógor
Csaba Sógor
senator UDMR
până în 3 dec. 2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro