You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Parliament of Romania > Delegations > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegation to the OSCE Parliamentary Assembly

Cristian Rădulescu
Cristian Rădulescu
deputy PD-L
Chairperson
Vladimir Mircea Fârșirotu Constantin Găucan Puiu Hașotti Rodica Nassar
Vladimir Mircea Fârșirotu
deputy PRM
member
Constantin Găucan
senator PRM
member
Puiu Hașotti
senator PNL
member
Rodica Nassar
deputy PSD
member
Doina Silistru Béla Sóki
Doina Silistru
senator PSD
member
since 1 mar. 2007
Béla Sóki
deputy UDMR
member
since 24 sep. 2008
Paul Magheru Radu Cătălin Mardare Petru Movilă Horea-Dorin Uioreanu
Paul Magheru
deputy PRM
deputy
Radu Cătălin Mardare
senator PSD
deputy
since 1 mar. 2007
Petru Movilă
deputy PD-L
deputy
since 27 jun. 2007
Horea-Dorin Uioreanu
deputy PNL
deputy
since 7 nov. 2007
Attila Varga Petru Gabriel Vlase
Attila Varga
deputy UDMR
deputy
Petru Gabriel Vlase
deputy PSD
deputy

Former members

Corina Crețu Attila Kovacs
Corina Crețu
senator PSD
until 1 mar. 2007
Attila Kovacs
deputy UDMR
until 10 jul. 2008

Former deputies

Valeriu Gheorghe Titu Nicolae Gheorghiof Doina Silistru Mihai Stănișoară
Valeriu Gheorghe
deputy PNL
until 6 nov. 2007
Titu Nicolae Gheorghiof
deputy PNL
until 9 mar. 2004
Doina Silistru
senator PSD
until 1 mar. 2007
Mihai Stănișoară
deputy PD-L
since 9 mar. 2004
until 26 mar. 2007
Verginia Vedinaș
Verginia Vedinaș
senator PRM
until 13 oct. 2008

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 23 april 2021, 17:30
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro