Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > AUEO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Uniunii Europei Occidentale

Mira Anca Victoria Mărculeț Petrescu
Mira Anca Victoria Mărculeț Petrescu
deputat PRM
Președinte
din 14 oct. 2008
din 20 dec. 2005
Sergiu Andon Dumitru Bentu Florin Iordache Nicolae Neagu
Sergiu Andon
deputat PC
membru
din 27 iun. 2007
Dumitru Bentu
deputat PSD
membru
din 30 noi. 2006
Florin Iordache
deputat PSD
membru
Nicolae Neagu
senator
membru
Nicolae Popa Tiberiu Aurelian Prodan Károly Ferenc Szabó Angel Tîlvăr
Nicolae Popa
deputat PNL
membru
din 14 oct. 2008
Tiberiu Aurelian Prodan
senator PNL
membru
din 20 dec. 2005
Károly Ferenc Szabó
senator UDMR
membru
Angel Tîlvăr
senator PSD
membru
din 1 mar. 2007
Ioan Chelaru Radu Lambrino Tudor Mohora Octavian-Mircea Purceld
Ioan Chelaru
senator PSD
supleant
Radu Lambrino
deputat PD-L
supleant
Tudor Mohora
deputat PSD
supleant
Octavian-Mircea Purceld
deputat PRM
supleant
din 20 dec. 2005
Levente Csaba Szekely Radu Terinte Valeriu Alexandru Ungureanu Lia Olguța Vasilescu
Levente Csaba Szekely
deputat UDMR
supleant
Radu Terinte
senator PNL
supleant
din 7 iun. 2007
Valeriu Alexandru Ungureanu
deputat PSD
supleant
din 30 noi. 2006
Lia Olguța Vasilescu
deputat PSD
supleant
Jan Vraciu
Jan Vraciu
senator PD-L
supleant

Fosti membri ai biroului

Florina Ruxandra Jipa
Florina Ruxandra Jipa
deputat PSD
Președinte
până în 14 oct. 2008

Fosti membri

Cristian Silviu Bușoi Alexandru Ciocâlteu Adrian Mihai Cioroianu
Cristian Silviu Bușoi
deputat PNL
până în 16 oct. 2007
Alexandru Ciocâlteu
deputat PD-L
până în 20 dec. 2005
Adrian Mihai Cioroianu
senator PNL
până în 20 dec. 2005
Florina Ruxandra Jipa
Florina Ruxandra Jipa
deputat PSD
George-Cristian Maior Nicolae Popa Adrian Emanuil Semcu Ioan Timiș
George-Cristian Maior
senator PSD
până în 5 oct. 2006
Nicolae Popa
deputat PNL
până în 23 mai 2007
Adrian Emanuil Semcu
deputat PNL
din 16 oct. 2007
până în 8 iul. 2008
Ioan Timiș
deputat PNL
până în 30 noi. 2006
Constantin Tudor
Constantin Tudor
deputat PD-L
din 23 mai 2007
până în 27 iun. 2007

Fosti membri supleanti

Dumitru Bentu Constantin Gheorghe Mira Anca Victoria Mărculeț Petrescu Nicolae Popa
Dumitru Bentu
deputat PSD
până în 30 noi. 2006
Constantin Gheorghe
senator PD-L
până în 7 iun. 2007
Mira Anca Victoria Mărculeț Petrescu
deputat PRM
până în 20 dec. 2005
Nicolae Popa
deputat PNL
din 7 noi. 2007
până în 14 oct. 2008
Adrian Emanuil Semcu
Adrian Emanuil Semcu
deputat PNL
până în 16 oct. 2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 aprilie 2021, 3:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro