Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

Ionuț-Marian Stroe
Ionuț-Marian Stroe
deputat PNL
Șeful delegației
Ben-Oni Ardelean Cătălin-Daniel Fenechiu Alina-Ștefania Gorghiu Florina Ruxandra Jipa
Ben-Oni Ardelean
senator PNL
membru
din 2 mar. 2015
Cătălin-Daniel Fenechiu
deputat PNL
membru
Alina-Ștefania Gorghiu
deputat PNL
membru
din 5 mar. 2013
Florina Ruxandra Jipa
senator PSD
membru
din 29 sep. 2014
Attila Korodi Marian Neacșu Florin-Costin Pâslaru Cezar-Florin Preda
Attila Korodi
deputat UDMR
membru
Marian Neacșu
deputat PSD
membru
Florin-Costin Pâslaru
deputat PSD
membru
din 2 mar. 2015
Cezar-Florin Preda
deputat PNL
membru
Mihai Tudose
Mihai Tudose
deputat PSD
membru
din 11 apr. 2016
Viorel Riceard Badea Ana Birchall Camelia-Margareta Bogdănici Titus Corlățean
Viorel Riceard Badea
senator PNL
supleant
Ana Birchall
deputat PSD
supleant
Camelia-Margareta Bogdănici
deputat UNPR
supleant
din 1 apr. 2015
Titus Corlățean
senator PSD
supleant
din 2 mar. 2015
Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Mihai-Viorel Fifor Maria Grecea Atilla-Béla-László Kelemen
Corneliu-Mugurel Cozmanciuc
deputat PNL
supleant
Mihai-Viorel Fifor
senator PSD
supleant
Maria Grecea
deputat PNL
supleant
din 22 mar. 2016
Atilla-Béla-László Kelemen
deputat UDMR
supleant
Ion Popa
Ion Popa
senator PNL
supleant
din 16 iun. 2015

Fosti membri

Daniel-Stamate Budurescu
Daniel-Stamate Budurescu
deputat ALDE
până în 5 mar. 2013
Tudor-Alexandru Chiuariu Damian Drăghici
Tudor-Alexandru Chiuariu
senator PNL
până în 2 mar. 2015
Damian Drăghici
senator
până în 23 iun. 2014
Daniel Florea Monica Maria Iacob Ridzi
Daniel Florea
deputat PSD
până în 27 iun. 2016
Monica Maria Iacob Ridzi
deputat PSD
până în 16 feb. 2015
Florin Iordache
Florin Iordache
deputat PSD
până în 11 apr. 2016
Theodor-Cătălin Nicolescu Dan Radu Rușanu
Theodor-Cătălin Nicolescu
deputat PNL
până în 12 mai 2015
Dan Radu Rușanu
deputat PNL
până în 29 apr. 2013
Mihai Tudose
Mihai Tudose
deputat PSD
până în 2 mar. 2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 14:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro