Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APNATO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

Vergil Chițac
Vergil Chițac
senator PNL
Președinte
Ben-Oni Ardelean Ion Cupă Nicu Fălcoi Costel Lupașcu
Ben-Oni Ardelean
deputat PNL
membru
Ion Cupă
deputat PMP
membru
din 13 sep. 2017
Nicu Fălcoi
senator USR
membru
Costel Lupașcu
deputat PSD
membru
din 14 noi. 2018
Angel Tîlvăr
Angel Tîlvăr
deputat PSD
membru
Iulian Dumitrescu Bianca - Miruna Gavriliță Andrei Dominic Gerea Attila László
Iulian Dumitrescu
senator PNL
supleant
Bianca - Miruna Gavriliță
deputat PSD
supleant
din 14 noi. 2018
Andrei Dominic Gerea
deputat PSD
supleant
din 13 sep. 2017
Attila László
senator UDMR
supleant
George-Nicolae Marussi Ovidiu-Florin Orțan Andrei Pop Mihai Valentin Popa
George-Nicolae Marussi
senator USR
supleant
Ovidiu-Florin Orțan
senator PSD
supleant
Andrei Pop
deputat PSD
supleant
Mihai Valentin Popa
deputat PRO România
supleant
Pavel Popescu Viorel Salan
Pavel Popescu
deputat PNL
supleant
din 26 apr. 2017
Viorel Salan
senator PSD
supleant

Fosti membri

Niculae Bădălău Traian Băsescu Remus-Adrian Borza Ion Mocioalcă
Niculae Bădălău
senator PSD
până în 14 oct. 2020
Traian Băsescu
senator Neafiliați
până în 19 iun. 2019
Remus-Adrian Borza
deputat PNL
până în 13 sep. 2017
Ion Mocioalcă
deputat PRO România
până în 27 feb. 2019
Marian-Cătălin Predoiu
Marian-Cătălin Predoiu
deputat PNL
până în 26 apr. 2017
Corneliu Ștefan Attila Verestóy Petru Gabriel Vlase
Corneliu Ștefan
deputat PSD
din 27 feb. 2019
până în 15 oct. 2020
Attila Verestóy
senator UDMR
până în 24 ian. 2018
Petru Gabriel Vlase
deputat PSD
până în 5 iul. 2018

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 6:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro