Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Formatiuni politice > PNL Versiunea pentru printare

Partidul Național Liberal

  Nume si prenume Circumscriptia
electorala
1. Alexandru Victoria-Violeta BUCUREȘTI
2. Alexe Florin-Alexandru MARAMUREȘ
3. Andrei Alexandru-Ioan GIURGIU
4. Andronache Gabriel BRAȘOV
5. Ardelean Ben-Oni TIMIȘ
6. Atanasiu Onuț Valeriu GALAȚI
7. Avrămescu Gabriel-Ioan BUZĂU
8. Balan Ioan SUCEAVA
9. Balint Liviu-Ioan DÂMBOVIȚA
10. Banciu Ionuț-Sorin BRAȘOV
11. Banias Mircea Marius CONSTANȚA
12. Barbu Costel TELEORMAN
13. Barcari Rodica-Luminița IALOMIȚA
14. Băcanu Cristian-Tudor BUCUREȘTI
15. Bîlcea Ovidiu-Sergiu ARAD
16. Bode Lucian Nicolae SĂLAJ
17. Bola Bogdan-Alexandru CONSTANȚA
18. Bota Călin-Ioan MARAMUREȘ
19. Buican Cristian VÂLCEA
20. Burciu Cristina CLUJ
21. Burduja Sebastian-Ioan BUCUREȘTI
22. Calista Mara-Daniela NEAMȚ
23. Calotă Florică Ică TELEORMAN
24. Cazan Laurențiu-Nicolae VÂLCEA
25. Căuș Vasile-Aurel BIHOR
26. Chira Claudiu-Martin TIMIȘ
27. Ciofu Cătălina BACĂU
28. Constantin Daniel ARGEȘ
29. Cozma Adrian-Felician SATU-MARE
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel NEAMȚ
31. Crușoveanu Marian CONSTANȚA
32. Cupșa Ioan BIHOR
33. Dancă Ionel VRANCEA
34. Dumitru Florian-Emil CĂLĂRAȘI
35. Fădor Angelica SUCEAVA
36. Făgărășian Valentin-Ilie DIASPORA
37. Fechet Mircea BACĂU
38. Flucuș Dumitru BRAȘOV
39. Gheorghe Andrei Daniel ILFOV
40. Gheorghiu Bogdan SUCEAVA
41. Giugea Nicolae DOLJ
42. Gudu Michael TULCEA
43. Hărătău Elena BACĂU
44. Horga Maria-Gabriela GIURGIU
45. Huțucă Bogdan-Iulian CONSTANȚA
46. Ionescu George PRAHOVA
47. Kiss János BIHOR
48. Kocsis-Cristea Alexandru IAȘI
49. Leoreanu Laurențiu-Dan NEAMȚ
50. Marșalic Jaro Norbert CARAȘ-SEVERIN
51. Mărculescu Dumitru MEHEDINȚI
52. Miuțescu Gheorghe Adrian ARGEȘ
53. Moisin Radu-Marin CLUJ
54. Moldovan Sorin-Dan CLUJ
55. Molnar Ervin MUREȘ
56. Morar Olivia-Diana BISTRIȚA-NĂSĂUD
57. Muraru Iulian-Alexandru IAȘI
58. Năcuță Sorin IAȘI
59. Olar Corneliu ALBA
60. Orban Ludovic BUCUREȘTI
61. Pecingină Gheorghe GORJ
62. Pirtea Marilen - Gabriel TIMIȘ
63. Plăiașu Gabriel DÂMBOVIȚA
64. Polak Tudor VASLUI
65. Popa Alexandru BRĂILA
66. Popescu Pavel BUCUREȘTI
67. Popescu Virgil-Daniel MEHEDINȚI
68. Predoiu Marian-Cătălin PRAHOVA
69. Prișcă Răzvan Sorin PRAHOVA
70. Roman Florin-Claudiu ALBA
71. Roșca Mircea PRAHOVA
72. Rujan Dumitru CARAȘ-SEVERIN
73. Sărmaș Ioan-Sabin CLUJ
74. Sighiartău Robert-Ionatan BISTRIȚA-NĂSĂUD
75. Stănescu Vetuța HUNEDOARA
76. Stângă George-Cătălin GALAȚI
77. Stoian Maria TELEORMAN
78. Stoica Ștefan-Bucur DOLJ
79. Stroe Ionuț-Marian DOLJ
80. Șandru Cosmin TIMIȘ
81. Șișcu George TULCEA
82. Șoptică Costel BOTOȘANI
83. Șovăială Constantin SIBIU
84. Ștefan Ion VRANCEA
85. Știrbu Gigel-Sorinel OLT
86. Tănase Antonel BUCUREȘTI
87. Tătaru Nelu VASLUI
88. Thellmann Christine SIBIU
89. Trăilă Cristina BUCUREȘTI
90. Turcan Raluca SIBIU
91. Tuță George-Cristian ILFOV
92. Varga Glad-Aurel ARAD
93. Vîlceanu Dan GORJ

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 martie 2021, 20:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro