Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Formatiuni politice > PDSR Versiunea pentru printare

Partidul Democrației Sociale din România

Viorica Afrăsinei Alexandru Albu Gheorghe Ana Gheorghe Ana
Viorica Afrăsinei
BOTOȘANI
Alexandru Albu
BUZĂU
Gheorghe Ana
DÂMBOVIȚA
Gheorghe Ana
HUNEDOARA
Ecaterina Andronescu Niculae Napoleon Antonescu Radu Liviu Bara Daniela Bartoș
Ecaterina Andronescu
BUCUREȘTI
Niculae Napoleon Antonescu
PRAHOVA
Radu Liviu Bara
SĂLAJ
Daniela Bartoș
BRĂILA
Petru Bejinariu Gabriel Bivolaru Ioan Bivolaru Dumitru Buzatu
Petru Bejinariu
SUCEAVA
Gabriel Bivolaru
IALOMIȚA
Ioan Bivolaru
NEAMȚ
Dumitru Buzatu
VASLUI
Romeo Gheorghe Leonard Cazan Vasile Cândea Dorin Chiriță Constantin Eremia Cotrutz
Romeo Gheorghe Leonard Cazan
NEAMȚ
Vasile Cândea
TELEORMAN
Dorin Chiriță
VÂLCEA
din 28 iun. 2000
Constantin Eremia Cotrutz
IAȘI
Marin Cristea Marțian Dan Matei-Agathon Dan Simion Darie
Marin Cristea
GIURGIU
Marțian Dan
VASLUI
Matei-Agathon Dan
BACĂU
Simion Darie
BACĂU
Traian Dobre George Dragu Carmen Dumitriu Acsinte Gaspar
Traian Dobre
IAȘI
George Dragu
BRĂILA
Carmen Dumitriu
VRANCEA
Acsinte Gaspar
VÂLCEA
Florin Georgescu Adrian Gheorghiu Ion Giurescu Petru Godja
Florin Georgescu
OLT
Adrian Gheorghiu
GIURGIU
din 24 mai 1999
Ion Giurescu
HUNEDOARA
Petru Godja
MARAMUREȘ
Neculai Grigoraș Mihai Hlinschi Ion Honcescu Viorel Hrebenciuc
Neculai Grigoraș
DOLJ
Mihai Hlinschi
NEAMȚ
Ion Honcescu
MEHEDINȚI
Viorel Hrebenciuc
BACĂU
Marian Ianculescu Ion Igna Gheorghe Ionescu Marina Ionescu
Marian Ianculescu
TELEORMAN
Ion Igna
SIBIU
din 23 aug. 1999
Gheorghe Ionescu
DOLJ
Marina Ionescu
SUCEAVA
Nicu Ioniță Teodor Jurcă Alexandru Lăpușan Gheorghe Marin
Nicu Ioniță
BOTOȘANI
Teodor Jurcă
ARAD
din 29 apr. 1999
Alexandru Lăpușan
CLUJ
Gheorghe Marin
ARGEȘ
din 10 mar. 1997
Ionel Marineci Petru Șerban Mihăilescu Victor Traian Mihu Miron Tudor Mitrea
Ionel Marineci
TELEORMAN
Petru Șerban Mihăilescu
BOTOȘANI
Victor Traian Mihu
GALAȚI
Miron Tudor Mitrea
VRANCEA
Eugenia Moldoveanu Romulus-Ion Moucha Ion Munteanu Petre Naidin
Eugenia Moldoveanu
PRAHOVA
Romulus-Ion Moucha
BRAȘOV
Ion Munteanu
CĂLĂRAȘI
Petre Naidin
CĂLĂRAȘI
Adrian Năstase Romulus Neagu Victor Neagu Dan Nica
Adrian Năstase
BUCUREȘTI
Romulus Neagu
DÂMBOVIȚA
Victor Neagu
ILFOV
Dan Nica
GALAȚI
Mihai Nicolescu Eugen Nicolicea Gheorghe Oană Dorel-Constantin Onaca
Mihai Nicolescu
DOLJ
din 15 mai 1997
Eugen Nicolicea
MEHEDINȚI
Gheorghe Oană
CARAȘ-SEVERIN
Dorel-Constantin Onaca
CONSTANȚA
Vasile Panteliuc Ioan Mircea Pașcu Ion Pârgaru Ovidiu Cameliu Petrescu
Vasile Panteliuc
SUCEAVA
Ioan Mircea Pașcu
MARAMUREȘ
Ion Pârgaru
GORJ
Ovidiu Cameliu Petrescu
BUZĂU
Dumitru Pîslaru Ioan-Mihai Popa Virgil Popa Dan Ioan Popescu
Dumitru Pîslaru
BUZĂU
Ioan-Mihai Popa
MUREȘ
Virgil Popa
IALOMIȚA
Dan Ioan Popescu
BUCUREȘTI
Dumitru Popescu Hildegard-Carola Puwak Ion Florentin Sandu Marian Sârbu
Dumitru Popescu
GORJ
Hildegard-Carola Puwak
TIMIȘ
Ion Florentin Sandu
GALAȚI
Marian Sârbu
CĂLĂRAȘI
Florian Serac Mihail Sirețeanu Vasile Stan Alexandru-Octavi Stănescu
Florian Serac
BIHOR
Mihail Sirețeanu
PRAHOVA
Vasile Stan
ARGEȘ
Alexandru-Octavi Stănescu
ARGEȘ
Constantin Teculescu Iulian Costel Țocu Șerban Constantin Valeca Gheorghe Vâlceanu
Constantin Teculescu
BUCUREȘTI
Iulian Costel Țocu
NEAMȚ
Șerban Constantin Valeca
ARGEȘ
din 22 feb. 2000
Gheorghe Vâlceanu
VÂLCEA
Mihai Vitcu
Mihai Vitcu
SUCEAVA

Au mai fost deputati PDSR
Mihail Petre Georgescu Mișu Negrițoiu Iosif Boda Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
Mihail Petre Georgescu
ARGEȘ
până în 24 feb. 1997
Mișu Negrițoiu
DOLJ
până în 5 mai 1997
Iosif Boda
BUCUREȘTI
până în 24 iun. 1997
Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
CONSTANȚA
până în 24 iun. 1997
Marian Enache Dumitru Mugurel Vintilă Ion Lazia Victor-Ștefan Achimescu
Marian Enache
IAȘI
până în 24 iun. 1997
Dumitru Mugurel Vintilă
IAȘI
până în 24 iun. 1997
Ion Lazia
TULCEA
până în 26 iun. 1997
Victor-Ștefan Achimescu
OLT
până în 3 iul. 1997
Nicolae Groza Ștefan Ignat Ioan Pintea Viorel Pop
Nicolae Groza
OLT
până în 11 iul. 1997
Ștefan Ignat
VASLUI
până în 11 iul. 1997
Ioan Pintea
BISTRIȚA-NĂSĂUD
până în 11 iul. 1997
Viorel Pop
SATU-MARE
până în 11 iul. 1997
Aron Ioan Popa Daniela Popa Nicolae Popa Florian Udrea
Aron Ioan Popa
BACĂU
până în 11 iul. 1997
Daniela Popa
DÂMBOVIȚA
până în 11 iul. 1997
Nicolae Popa
ALBA
până în 11 iul. 1997
Florian Udrea
VRANCEA
până în 11 iul. 1997
Florian Bercea Mircea-Adrian Croitoru Ovidiu Șincai Dan Ghibernea
Florian Bercea
ARAD
până în 6 apr. 1999
Mircea-Adrian Croitoru
GIURGIU
până în 3 mai 1999
Ovidiu Șincai
SIBIU
până în 7 iul. 1999
Dan Ghibernea
ARGEȘ
până în 8 feb. 2000
Traian Sabău
Traian Sabău
VÂLCEA
până în 20 iun. 2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 6 aprilie 2020, 9:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro