You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Senate > Political parties > PD Versiunea pentru printare

Democratic Party

Cornel Filipescu Romeo Octavian Hanganu Iuliu Păcurariu
Dan Dumitru
ILFOV
since 31 aug. 2004
Cornel Filipescu
ALBA
since 22 jun. 2004
Romeo Octavian Hanganu
PRAHOVA
Iuliu Păcurariu
CLUJ
Maria Petre Radu Vasile
Maria Petre
IALOMIȚA
Radu Vasile
ARGEȘ

Former members of PD
Avram Filipaș Ioan Cristolovean Simona Anamaria Marinescu Sorin Adrian Vornicu
Avram Filipaș
BUCUREȘTI
until 24 may 2001
Ioan Cristolovean
BRAȘOV
until 7 jun. 2001
Simona Anamaria Marinescu
VRANCEA
until 15 jun. 2001
Sorin Adrian Vornicu
NEAMȚ
until 30 jul. 2001
Viorel-Marian Pană Aurel Pană Petre Roman Ion Vela
Viorel-Marian Pană
CONSTANȚA
until 7 jun. 2003
Aurel Pană
GIURGIU
until 2 feb. 2004
Petre Roman
BUCUREȘTI
until 16 feb. 2004
Ion Vela
CARAȘ-SEVERIN
until 26 apr. 2004
Constantin Bălălău
Constantin Bălălău
ILFOV
until 29 jun. 2004

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 13 april 2021, 16:27
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro