Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Formatiuni politice > UNPR Versiunea pentru printare

Uniunea Națională pentru Progresul României

Luminița-Pachel Adam Camelia-Margareta Bogdănici Mario-Ernest Caloianu Eugen Chebac
Luminița-Pachel Adam
OLT
din 18 iun. 2014
Camelia-Margareta Bogdănici
IAȘI
din 9 feb. 2015
Mario-Ernest Caloianu
IALOMIȚA
din 11 iun. 2014
Eugen Chebac
GALAȚI
din 30 sep. 2013
Gheorghe Emacu Nuțu Fonta Ioan Hulea Constantin Mazilu
Gheorghe Emacu
IAȘI
Nuțu Fonta
MARAMUREȘ
din 24 feb. 2014
Ioan Hulea
BIHOR
din 17 dec. 2013
Constantin Mazilu
VÂLCEA
Ioan Mihăilă Constantin Moisii Neagu Murgu Dumitru Niculescu
Ioan Mihăilă
BUCUREȘTI
din 24 mar. 2014
Constantin Moisii
NEAMȚ
din 3 mar. 2014
Neagu Murgu
VRANCEA
din 20 dec. 2013
Dumitru Niculescu
OLT
din 25 mai 2015
Marioara Nistor Dumitru-Iulian Popescu Ion Răducanu Cristian-George Sefer
Marioara Nistor
BRĂILA
din 28 mai 2014
Dumitru-Iulian Popescu
BUCUREȘTI
Ion Răducanu
TIMIȘ
Cristian-George Sefer
MUREȘ
din 6 sep. 2014
Valeriu-Andrei Steriu Ion Tabugan Sergiu-Constantin Vizitiu Valerian Vreme
Valeriu-Andrei Steriu
CĂLĂRAȘI
Ion Tabugan
CARAȘ-SEVERIN
Sergiu-Constantin Vizitiu
VASLUI
din 28 mai 2013
Valerian Vreme
BACĂU
din 7 ian. 2015

Au mai fost deputati UNPR
Gheorghe Nețoiu Răzvan-Ionuț Tănase Monica Maria Iacob Ridzi Florin Mihail Secară
Gheorghe Nețoiu
DOLJ
din 21 iun. 2013
până în 4 mar. 2014
Răzvan-Ionuț Tănase
PRAHOVA
din 7 oct. 2013
până în 19 noi. 2014
Monica Maria Iacob Ridzi
HUNEDOARA
din 14 oct. 2014
până în 16 feb. 2015
Florin Mihail Secară
VRANCEA
din 20 aug. 2014
până în 4 mar. 2015
Andrei-Răzvan Condurățeanu Scarlat Iriza Tudor Ciuhodaru Liviu Codîrlă
Andrei-Răzvan Condurățeanu
CONSTANȚA
din 17 dec. 2013
până în 1 apr. 2015
Scarlat Iriza
GORJ
din 2 oct. 2015
până în 1 feb. 2016
Tudor Ciuhodaru
VASLUI
din 29 apr. 2015
până în 9 mar. 2016
Liviu Codîrlă
TULCEA
din 17 dec. 2013
până în 9 mar. 2016
Ștefan-Petru Dalca Adrian-Nicolae Diaconu Liliana Mincă Ion Pârgaru
Ștefan-Petru Dalca
ARAD
din 3 aug. 2015
până în 9 mar. 2016
Adrian-Nicolae Diaconu
TIMIȘ
din 27 mai 2014
până în 9 mar. 2016
Liliana Mincă
BOTOȘANI
din 3 aug. 2015
până în 9 mar. 2016
Ion Pârgaru
DÂMBOVIȚA
din 30 mar. 2015
până în 9 mar. 2016
Radu Stroe Florian Daniel Geantă Marian Enache Dorin Silviu Petrea
Radu Stroe
ILFOV
din 13 ian. 2015
până în 14 mar. 2016
Florian Daniel Geantă
BUCUREȘTI
din 20 apr. 2015
până în 16 mar. 2016
Marian Enache
NEAMȚ
până în 25 mar. 2016
Dorin Silviu Petrea
BRĂILA
până în 30 mar. 2016
Florin Gheorghe Ioana-Jenica Dumitru Marin Anton Eugen Nicolicea
Florin Gheorghe
CONSTANȚA
din 9 sep. 2014
până în 4 apr. 2016
Ioana-Jenica Dumitru
ARGEȘ
din 27 iun. 2014
până în 25 apr. 2016
Marin Anton
GIURGIU
din 9 mar. 2015
până în 26 apr. 2016
Eugen Nicolicea
BUZĂU
până în 3 mai 2016
Iacob Pușcaș Laurențiu Chirvăsuță Titi Holban Valentin Blănariu
Iacob Pușcaș
SIBIU
din 17 dec. 2013
până în 4 mai 2016
Laurențiu Chirvăsuță
GALAȚI
până în 27 iun. 2016
Titi Holban
BUZĂU
din 3 mar. 2014
până în 27 iun. 2016
Valentin Blănariu
CARAȘ-SEVERIN
din 29 iun. 2015
până în 28 iun. 2016
Laurențiu Țigăeru Roșca Aurel Niculae Ioan Viorel Teodorescu Constantin-Alin Bucur
Laurențiu Țigăeru Roșca
VRANCEA
din 11 aug. 2014
până în 10 aug. 2016
Aurel Niculae
CĂLĂRAȘI
din 1 aug. 2014
până în 29 aug. 2016
Ioan Viorel Teodorescu
GIURGIU
din 23 iul. 2014
până în 1 sep. 2016
Constantin-Alin Bucur
TELEORMAN
din 7 oct. 2013
până în 1 noi. 2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 23:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro