Adrian NĂSTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Președinte
 feb. - iun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România