Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
speaches
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Iosif Csapó Versiunea pentru printare

CSAPÓ Iosif
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.5 BIHOR

Political party:
 
UDMR-The Democratic Alliance of Hungarians in Romania

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democratic Alliance of Hungarians in Romania 

Standing committees
(since sep. 1998)
(since sep. 1999)
(until sep. 1999)
(apr. 1997 - sep. 1998)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Oriental Republic of Uruguay - since feb. 1997
 Friendship parliamentary group with Republic of Austria - since feb. 1997 Secretary

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 4, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 15 april 2021, 19:28
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro