Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Nicolae Dide Versiunea pentru printare

Nicolae DIDE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.16 DÂMBOVIȚA

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (din feb. 1997)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (până în dec. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Pakistan - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 1, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 10:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro