Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Petru Juravlea Versiunea pentru printare

Petru JURAVLEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.34 SUCEAVA
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în oct. 2000
 
independent  - din oct. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - până în oct. 2000
Senator neafiliat - din oct. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (din sep. 1999)
Comisia economică, industrii și servicii (până în feb. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - din feb. 1997 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Azerbaidjan - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 6, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 18:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro