Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Károly Király Versiunea pentru printare

KIRÁLY Károly
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.15 COVASNA
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 12 decembrie 1991 - demisie - HS nr.17/1991

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:iun. 1990 - feb. 1992 - Vicepreședinte - până în dec. 1991

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu U.R.S.S. - până în dec. 1991
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Italiană - până în dec. 1991

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 1:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro