Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
legislative initiatives
motions
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Florin Buruianã Versiunea pentru printare

Florin BURUIANÃ
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.28 NEAMT
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - dec. 1995 - Secretary

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees

(nov. 1992 - mar. 1993)

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 1
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 29 may 2020, 4:07
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro